Zaloguj

Leonard STROYNOWSKI (1858-1935) Para KoneserKrakow

Data sprzedaży:2017-12-11
Numer aukcji:7072805250
Cena wywoławcza:99 zł
Cena sprzedaży: 1825 zł

 

Leonard Stroynowski (1858 - 1935)
"Nowożeńcy"

para obrazów


Autentyczna para obrazów znanego malarza - Leonarda Stroynowskiego, przedstawiających nowożeńców. Pan młody został ujęty od tyłu, klęczący, zwrócony w prawą stronę. Ubrany jest w długi płaszcz z futrzanych kołnierzem i czerwony pas. Na drugim obrazie ukazana została panna młoda w analogicznej pozie, zwrócona w lewo. Ma na sobie jasną koszulę, długą, pasiastą spódnicę oraz weselny wieniec z kolorowym welonem.

Leonard Stroynowski chętnie sięgał w swoich pracach malarskich po tematykę ludową, obrazując obrzędy i codzienne życie na wsi, czego przykładem są prezentowane prace.

 

Technika: olej na papierze. Każda praca sygnowana w prawym, dolnym rogu: "L. Stroynowski" (sygnatura oryginalna, autorska).

 

 


Leonard Stroynowski (1858 - 1935)
malarz i pedagog. Naukę malarstwa rozpoczął Żytomierzu u absolwenta Akademii petersburskiej Włodzimierza Kislicznego. Następnie studiował w latach 1882-87 i 1890-92 w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych m.in. u Jana Matejki, Feliksa Szynalewskiego Władysława Łuszczkiewicza i Floriana Cynka. Dwukrotnie otrzymywał stypendium: w 1884 im. Laskowskich i w 1892 im. Samuela Głowińskiego. Po studiach podróżował za granicę - dłuższy czas przebywał na Kaukazie - a następnie osiedlił się w Krakowie. Pracował jako profesor anatomii artystycznej i rysunku perspektywicznego na Wyższych Kursach dla Kobiet im Adriana Baranieckiego. Malował sceny rodzajowe, portrety (m.in. rektora politechniki lwowskiej Stanisława Kępińskiego, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego Lucjana F. Malinowskiego), pejzaże oraz obrazy o tematyce religijnej (jego dzieła znalazły się w wielu kościołach Królestwa, Wołynia i Ukrainy m.in. w obrazie ołtarzowym katedry kieleckiej, w kościołach w Złoczowie, Krośnie, Staniątkach).


 

 

Wymiary: 40 x 31 cm, z ramą: 45,5 x 36 cm (Pan Młody), 42,5 x 30,5 cm, z ramą: 48 x 36 cm (Panna Młoda). Stan zachowania: bardzo dobry. Prace oprawione w złote ramy o brązowych narożnikach.

 

Do pracy (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie. Istnieje możliwość dołączenia dodatkowej, zewnętrznej ekspertyzy - rzeczoznawcy, biegłego w zakresie wyceny dzieł sztuki (usługa dodatkowo płatna, dostępna na naszej aukcji: ODNOŚNIK TUTAJ).
Gwarantujemy oryginalność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do każdego przedmiotu zakupionego na naszych aukcjach wystawiamy paragon fiskalny, na życzenie fakturę VAT marża.

W razie pytań jesteśmy dostępni pod numerami telefonu 503 51 71 71 lub (12) 421 02 34 oraz poprzez email: galeria@koneser.krakow.pl . Wszystkie wystawiane przedmioty można oglądać i odbierać w naszej siedzibie:

CONNAISSEUR Salon Dzieł Sztuki, Rynek Główny 7, Kraków

 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2018 BESTBIT