Zaloguj

Zdobiony KIELICH - Rosja XIX wiek KoneserKrakow

Data sprzedaży:2017-12-17
Numer aukcji:7081459587
Cena wywoławcza:99 zł
Cena sprzedaży: 907.95 zł

 

Kielich dekoracyjny


Rosja - pierwsza połow XIX w.
Przedmiotem aukcji jest posrebrzany kielich dekoracyjny. Na okrągłej stopie, umieszczonych zostało 5 medalionów z wizerunkami rosyjskich carów wzorowanych na antycznych przedstawieniach. Nodus smukły, z dwoma wybrzuszonymi kulkami w górnej części. Czara tulipanowa, z brzegiem wywijającym się ku górze, gładka. Na czarze trzy kolejne duże medaliony z motywem herbu Carskiej Rosji, symboliczną sceną wyzwolenia Amsterdamu w 1813 roku oraz medalionem z popiersiem Aleksandra I przedstawionego jako słowiańskie bóstwo Rodomysła z włócznią i tarczą.


Czas i miejsce powstania: Rosja, pierwsza połowa XIX wieku. Technika: mosiądz srebrzony, aplikacje w postaci medalionów wykonane z miedzi srebrzonej.


Wymiary: wysokość: 20,5 cm, średnica podstawy: 8,5 cm, . Stan zachowania: bardzo dobry (naturalne dla wieku znaki użytkowania, drobne rysy, naturalna patyna).
 


Do pracy (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający oryginalność przedmiotu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie.

Gwarantujemy oryginalność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do każdego przedmiotu zakupionego na naszych aukcjach wystawiamy paragon fiskalny, na życzenie fakturę VAT marża.

W razie pytań jesteśmy dostępni pod numerami telefonu 503 51 71 71 lub (12) 421 02 34 oraz poprzez email: galeria@koneser.krakow.pl . Wszystkie wystawiane przedmioty można oglądać i odbierać w naszej siedzibie:

CONNAISSEUR Salon Dzieł Sztuki, Rynek Główny 7, Kraków 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2018 BESTBIT