Zaloguj

Henryk SAJDAK (1905-1995) 'Sad' KoneserKrakow

Data sprzedaży:2017-12-25
Numer aukcji:7092757684
Cena wywoławcza:99 zł
Cena sprzedaży: 611 zł

 

Henryk Sajdak (1905 - 1995)
"Kwitnący sad w Kazimierzu Dolnym"

 

Autentyczny obraz znanego, krakowskiego malarza - Henryka Sajdaka, przedstawiający Kazimierz Dolny. W poziomej kompozycji autor ukazał malowniczy widok na kazimierską farę widzianą ponad kwitnącym sadem na pierwszym planie. Zieleń sadu w ciekawy i malowniczy sposób kontrastuje z czerwonymi dachami zabudowań Kazimierza nad Wisłą. Całość ujęta została na tle jasnego nieba z nielicznymi obłokami.

Fundamentem dorobku artystycznego Henryka Sajdaka są widoki miast - najczęściej malował rodzinny Kraków, jednak wielokrotne wyjazdy w Polsce i za granicą dostarczały mu nowych tematów artystycznych, czego przykładem jest prezentowana praca. 

 


Technika: akwarela na papierze. Praca sygnowana monogramem w lewym, dolnym rogu: "H. S.". (sygnatura oryginalna, autorska). 

Henryk Sajdak (1905 - 1995) krakowski malarz urodzony w 1905 roku. Rozpoczął studia w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, które uzupełniał we Francji. Przez większość życia był związany z Krakowem, którego architektura i życie codzienne są jednym z najważniejszych tematów jego prac. Drugim fundamentem jego dorobku są pejzaże tatrzańskie – malowane alla prima podczas wielokrotnych górskich wycieczek. Polskie Tatry artysta musiał znać znakomicie, gdyż tematem jego prac były nie tylko popularne miejsca i widoki, ale także te mniej znane i dostępne. Dopełnieniem jego twórczości są pejzaże będące malarskimi notatkami z licznych podróży po Polsce (Kazimierz Dolny, wybrzeże Bałtyku, Pieniny) i świecie (Francja, Włochy, Kanada). Zmarł w wieku dziewięćdziesięciu lat w 1995 roku i został pochowany na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.
Wymiary: 16
 x 21 cm (w świetle passe partout), z ramą: 32 x 35 cm. Stan zachowania: bardzo dobry. Praca oprawiona prostą, brązową ramę z kremowym passe partout.
Do pracy (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie. Istnieje możliwość dołączenia dodatkowej, zewnętrznej ekspertyzy - rzeczoznawcy, biegłego w zakresie wyceny dzieł sztuki (usługa dodatkowo płatna, dostępna na naszej aukcji: ODNOŚNIK TUTAJ).Gwarantujemy oryginalność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do każdego przedmiotu zakupionego na naszych aukcjach wystawiamy paragon fiskalny, na życzenie fakturę VAT marża.

W razie pytań jesteśmy dostępni pod numerami telefonu 503 51 71 71 lub (12) 421 02 34 oraz poprzez email: galeria@koneser.krakow.pl . Wszystkie wystawiane przedmioty można oglądać i odbierać w naszej siedzibie:

CONNAISSEUR Salon Dzieł Sztuki, Rynek Główny 7, Kraków

 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2018 BESTBIT