Zaloguj

Borys MICHALIK (ur. 1969) Sterowiec KoneserKrakow

Data sprzedaży:2018-01-02
Numer aukcji:7100649205
Cena wywoławcza:99 zł
Cena sprzedaży: 1029 zł

 

Borys Michalik (ur. 1969)
"Sterowiec"

pastel na papierze, 44 x 64 cm


 

Autentyczny obraz, autorstwa częstochowskiego malarza Borysa Michalika, przedstawiający fantastyczną scenę w wiejskim pejzażu. Na niebie dominującym elementem jest sterowiec widoczny w centralnej częsci kompozycji. Statek unosi się nad ziemią i wydaje się swobodnie sunąć powoli poprzez kłębiaste chmury na niebie. Scena ujęta została w równinnym, wiejskim pejzażu z polami, jeziorem i kilkoma drzewami widocznymi na horyzoncie. Niebo jest szare, przez chmury przebijają się jasne promienie słońca.

Realizm magiczny -
tendencja estetyczna, ukształtowana początkowo w Niemczech w latach 20. XX wieku w sztukach plastycznych, wtórnie zaadaptowany na grunt literacki. Głównym czynnikiem wyróżniającym nurt było odwoływanie się do wyobraźni, operowaniu tym, co dziwne, niezwykłe, zaskakujące, nawiązywaniu do legend i mitów oraz lokalnych tradycji. 


Technika: olej na płótnie. Praca sygnowana w lewym, dolnym rogu: "B. MICHALIK" (sygnatura oryginalna, autorska).
Borys Michalik (ur. 1969) urodzony w Częstochowie, absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Częstochowie z 1989 roku. Związany z Grupą "PŁAWNA 9". Codzienne obcowanie małego chłopca wśród wybitnych polskich malarzy takich jak Marian Michalik, Duda Gracz czy Sabina Lonty wywarło tak olbrzymi wpływ na Borysie że nie wyobrażał sobie innego zajęcia niż poddanie się pasji tworzenia. Po okresie nieobecności znów mieszka i tworzy w Częstochowie. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. Stale obecny jest w Częstochowskiej Desie, a ostatnio uświetnił swoimi pracami indywidualną wystawę w galerii Off Art., Hotelu Marriott w Warszawie czy Galerii SK, prezentował swoje prace na prestiżowej wystawie Magical Dreams II i wielu innych. W 2013 roku doceniony został przez Europejski Festiwal Pasteli- Małopolska VI Międzynarodowe Biennale Pasteli- Nowy Sącz 2013, w tym samym roku prace Artysty zostały zakupione do zbiorów muzealnych.


Wymiary: 44 x 64 cm, z ramą: 66 x 86 cm. Stan zachowania: bardzo dobry. Praca oprawiona w złotą, profilowaną ramę z bordowym passe partout.Do pracy (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający oryginalność przedmiotu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie.
Gwarantujemy oryginalność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do każdego przedmiotu zakupionego na naszych aukcjach wystawiamy paragon fiskalny, na życzenie fakturę VAT marża.

W razie pytań jesteśmy dostępni pod numerami telefonu 503 51 71 71 lub (12) 421 02 34 oraz poprzez email: galeria@koneser.krakow.pl . Wszystkie wystawiane przedmioty można oglądać i odbierać w naszej siedzibie:

CONNAISSEUR Salon Dzieł Sztuki, Rynek Główny 7, Kraków


 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2018 BESTBIT