Zaloguj

W.POPIELARCZYK (1925-1987)Kompozycja KoneserKrakow

Data sprzedaży:2018-01-09
Numer aukcji:7111669172
Cena wywoławcza:99 zł
Cena sprzedaży: 360 zł

 

Władysław Popielarczyk (1925 - 1987)
"Abstrakcyjna kompozycja czarno-granatowa"


 

Autentyczna praca autorstwa znanego, warszawskiego malarza - Władysława Popielarczyka, przedstawiająca abstrakcyjną kompozycję czarno-granatową. W poziomej kompozycji artysta ukazał formę na pograniczu abstrakcji i sztuki figuratywnej, namalowaną dynamicznie, grubymi pociągnięciami pędzla. Popielarczyk zastosował tu, charakterystyczną dla siebie, technikę mieszaną, łącząc tusz, kredki i ołówek.

W swojej twórczości często sięgał po temat portretu, ludzkiej postaci, interesował się zarówno zewnętrzem, jak i sprawami duchowymi, czego przykładem jest prezentowana praca.

 


Technika: tusz, kredki na papierze. Praca sygnowana ołówkiem w prawym, dolnym rogu: "W. Popielarczyk" (sygnatura oryginalna, autorska).


 


Władysław Popielarczyk (1925 - 1987) malarz związany z Warszawą. Ukończył Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni, oraz Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie uzyskując dyplom w pracowni malarstwa Edwarda Kokoszko. Od 1965 roku prowadził własną galerię w Warszawie. Zorganizował ponad 40 indywidualnych wystaw, jego prace były także obecne w wystawach zbiorowych. Poza malarstwem zajmował się także happeningiem, poezją i komponowaniem. Zajmował się malarstwem sztalugowym, gwaszem i rysunkiem, często mieszając techniki. Zaprojektował także i wykonał ponad 25 dzieł w obiektach użyteczności publicznej m.in. freski, mozaiki, płaskorzeźby i witraże. Jego prace znajdują się w licznych muzeach w Polsce i za granicą m.in. w Szwecji, Finlandii, USA oraz w kolekcjach prywatnych. Wykreował własny styl malarstwa zaliczany do sztuki transawangardowej odznaczający się przenikaniem form, szlachetnością barw, dynamizmem i ekspresją.


Wymiary: 19
 x 29 cm, z ramą: 32,5 x 42,5 cm. Stan zachowania: bardzo dobry. Praca oprawiona w srebrną ramę z białym passe partout.
Do pracy (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie. Istnieje możliwość dołączenia dodatkowej, zewnętrznej ekspertyzy - rzeczoznawcy, biegłego w zakresie wyceny dzieł sztuki (usługa dodatkowo płatna, dostępna na naszej aukcji: ODNOŚNIK TUTAJ).Gwarantujemy oryginalność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do każdego przedmiotu zakupionego na naszych aukcjach wystawiamy paragon fiskalny, na życzenie fakturę VAT marża.

W razie pytań jesteśmy dostępni pod numerami telefonu 503 51 71 71 lub (12) 421 02 34 oraz poprzez email: galeria@koneser.krakow.pl . Wszystkie wystawiane przedmioty można oglądać i odbierać w naszej siedzibie:

CONNAISSEUR Salon Dzieł Sztuki, Rynek Główny 7, Kraków


 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2018 BESTBIT