Zaloguj

Mieczysław KRZYŻAK (1914-1984) Wilki KoneserKrakow

Data sprzedaży:2018-01-14
Numer aukcji:7116937230
Cena wywoławcza:99 zł
Cena sprzedaży: 2450 zł

 

Mieczysław Krzyżak (1914 - 1984)
"Napad wilków"

 

Autentyczny obraz znanego, krakowskiego malarza - Mieczysława Krzyżaka, przedstawiający scenę napadu wilków na sanie. W centralnej części kompozycji widoczne są sanie pędzące leśną ścieżką, zaprzęgnięte w trójkę koni wyraźnie podenerwowanych i ujętych w dynamicznych pozach. Na drewnianych saniach siedzi woźnica i dwóch mężczyzna celujących ze strzelb w kierunku grupy goniących sannę wilków. Drapieżniki gonią pędzące sanie, ale kilka z nich przymierza się do ataku z innych stron. Całość została ujęta zimową porą o zachodzie słońca.

Sceny napadów wilków były popularne w malarstwie polskim XIX i XX wieku - obrazy o tym temacie tworzyli m.in. Alfred Wierusz-Kowalski, Tadeusz Rybkowski, Wojciech Kossak, Jerzy Kossak i wielu innych.
Technika: olej na płótnie naklejonym na tekturę. Praca sygnowana i datowana w prawym, dolnym rogu: "M. Krzyżak 1958" (sygnatura oryginalna, autorska).

 

Mieczysław Krzyżak (1914 - 1984) malarz krakowski, uczeń Wojciecha i Jerzego Kossaków. Studiował w krakowskiej akademii u Wojciecha Weissa. Tworzył głównie sceny rodzajowe, pejzaże z okolic Krakowa oraz z Tatr, epizody z wojny polsko-bolszewickiej, a także portrety.
Wymiary: 36 x 50 cm, z ramą: 48 x 63 cm. Stan zachowania: bardzo dobry. Praca oprawiona w profilowaną ramę w kolorze złotym.
Do pracy (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie. Istnieje możliwość dołączenia dodatkowej, zewnętrznej ekspertyzy - rzeczoznawcy, biegłego w zakresie wyceny dzieł sztuki (usługa dodatkowo płatna, dostępna na naszej aukcji: ODNOŚNIK TUTAJ).
Gwarantujemy oryginalność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do każdego przedmiotu zakupionego na naszych aukcjach wystawiamy paragon fiskalny, na życzenie fakturę VAT marża.

W razie pytań jesteśmy dostępni pod numerami telefonu 503 51 71 71 lub (12) 421 02 34 oraz poprzez email: galeria@koneser.krakow.pl . Wszystkie wystawiane przedmioty można oglądać i odbierać w naszej siedzibie:

CONNAISSEUR Salon Dzieł Sztuki, Rynek Główny 7, Kraków

 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2018 BESTBIT