Zaloguj

Costantino BARBELLA (1852-1925)'Łyk' KoneserKrakow

Data sprzedaży:2018-01-15
Numer aukcji:7120463865
Cena wywoławcza:99 zł
Cena sprzedaży: 1426 zł

 

Costantino Barbella (1852 - 1925)
"Duży łyk"

 

Autentyczna rzeźba autorstwa włoskiego rzeźbiarza - Costantino Barbelli, przedstawiająca postać chłopca. Chłopiec został ujęty w pełnej postaci, ubrany w podwinięte spodnie, luźną koszulę, na głowie ma kapelusz, jego stopy są bose. W dłoniach młodzieniec trzyma pokaźnych rozmiarów dzban, który przechyla, wyginając przy tym tułów do tyłu, próbując się z niego napić.

Inny egzemplarz tej rzeźby znajduje się w muzeum Costantino Barbelli, które znajduje się we Włoszech w jego rodzinnym mieście - Chieti.


Technika: brąz patynowany. Na odwrocie sygnatura: "Barbella". Na froncie podstawy opis: "Su, Su..." (wł. "W górę, w górę...").

 

Costantino Barbella (1852 - 1925) rzeźbiarz włoskiego pochodzenia. Jego pierwszymi wytworami rzeźbiarskimi były terakotowe figurki tworzone dla kościołów i szopki. W 1872 roku rozpoczął studia w Neapolu w Instytucie Sztuk Pięknych. Zajmował się głównie rzeźbą kameralną - wykonywał małe terakotowe i brązowe figury przedstawiające typy wiejskie. Był także autorem portretów rzeźbiarskich m.in. papieża Leona XIII. W jego rodzinnej miejscowości Chieti jest muzeum jego imienia.
Wymiary: wysokość: 24,5 cm, wymiary podstawy: 11 x 6,5 cm. Stan zachowania: bardzo dobry. 
Do pracy (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie. Istnieje możliwość dołączenia dodatkowej, zewnętrznej ekspertyzy - rzeczoznawcy, biegłego w zakresie wyceny dzieł sztuki (usługa dodatkowo płatna, dostępna na naszej aukcji: ODNOŚNIK TUTAJ).
Gwarantujemy oryginalność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do każdego przedmiotu zakupionego na naszych aukcjach wystawiamy paragon fiskalny, na życzenie fakturę VAT marża.

W razie pytań jesteśmy dostępni pod numerami telefonu 503 51 71 71 lub (12) 421 02 34 oraz poprzez email: galeria@koneser.krakow.pl . Wszystkie wystawiane przedmioty można oglądać i odbierać w naszej siedzibie:

CONNAISSEUR Salon Dzieł Sztuki, Rynek Główny 7, Kraków


 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2018 BESTBIT