Zaloguj

Ikona ŚWIĘTY PANTALEON KoneserKrakow

Data sprzedaży:2018-01-22
Numer aukcji:7131773777
Cena wywoławcza:99 zł
Cena sprzedaży: 1033.5 zł

 

"Święty Pantaleon"
Rosja, XIX wiek

45 x 32 cm


Przedmiotem aukcji jest ikona przedstawiająca postać świętego Pantaleona. Święty ukazany jest jako młodzieniec ujęty forntalnie, w półpostaci. Ma krótkie włosy, ubrany jest w jasną szatę i płaszcz spięty pod szyją, w dłoniach trzyma szkatułkę na medykamenty. Jego głowę zdobi nimb kolisty w czerwonym kolorze
.
Święty Pantaleon - wielki męczennik chrześcijański, uzdrowiciel, święty Kościoła katolickiego i prawosławnego, zaliczany do grona Czternastu Świętych Wspomożycieli. Pantaleon pochodził z Nikomedii był synem chrześcijanki Eubuli. Realizując plany ojca został lekarzem na dworze cesarza Maksymiana. Po nawróceniu na wiarę chrześcijańską zaczął leczyć bezpłatnie, w imię Boga co przysporzyło mu wielu wrogów. Odmówił wyparcia się wiary za co został uwięziony, poddany torturom i ostatecznie ścięty. Pantaleon jest patronem lekarzy, pielęgniarek, ludzi samotnych. Jego atrybutem często są gwoździe i skrzynka na medykamenty.


 

Technika: Rosja, koniec XIX wieku. Technika: tempera na desce.

 

Wymiary: 45 x 32 cm, z ramą: 68 x 58 cm. Stan zachowania: bardzo dobry (naturalne dla wieku spękania, zabrudzenia i ubytki warstwy malarskiej).

 

Do pracy (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie.
Gwarantujemy oryginalność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do każdego przedmiotu zakupionego na naszych aukcjach wystawiamy paragon fiskalny, na życzenie fakturę VAT marża.

W razie pytań jesteśmy dostępni pod numerami telefonu 503 51 71 71 lub (12) 421 02 34 oraz poprzez email: galeria@koneser.krakow.pl . Wszystkie wystawiane przedmioty można oglądać i odbierać w naszej siedzibie:

CONNAISSEUR Salon Dzieł Sztuki, Rynek Główny 7, Kraków


 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2018 BESTBIT