Zaloguj

St. ŻARNECKI (1877-1956) 'Portret' KoneserKrakow

Data dodania:2018-01-25
Numer aukcji:7133186060
Cena sprzedaży: 696 zł
Poniżej jest zaprezentowany opis aukcji 1-1 pobrany z Allegro. Jeśli w treści opisu występowały zdjęcia (własne lub Allegro) i się nie wyświetlają to oznacza, że nie są już dostępne na serwerach gdzie były pierwotnie zamieszczone (Allegro usunęło lub zostały usunięte z własnego hostingu). Zdjęcia zarchiwizowane z aukcji są zaprezentowane powyżej w liście zdjęć.

 

Stanisław Żarnecki (1877 - 1956)
"Portret kobiecy"


olej na desce, 1903 rok


Autentyczny obraz znanego polskiego malarza - Stanisława Żarneckiego, przedstawiający portret kobiecy. W pionowej kompozycji artysta ukazał nastrojowe ujęcie kobiecego popiersia. Ciepłe światło oświetla delikatnie twarz kobiety, która pochyla głowę do przodu. Całość ujęta została w naturalnych ciepłych barwach - brązowych, żółtych, zgaszonych zieleniach.

Stanisław Żarnecki zasłynął jako portrecista, najczęściej przedstawiając subtelne portrety kobiece ujęte w naturalnych, codziennych warunkach, czego przykładem jest prezentowana praca.

 

Technika: olej na desce. Praca sygnowana monogramem wiązanym i datowana w lewym, dolnym rogu: "19 St Ż 03" (sygnatura oryginalna, autorska).

 

Stanisław Żarnecki (1877 - 1956) polski malarz pochodzenia żydowskiego, właściwie nazywał się Izydor Goldfinger. Studia odbył w Krakowie na tamtejszej Akademii Sztuk Pięknych w latach 1898-1905. Był uczniem m.in. Józefa Unierzyskiego, Teodora Axentowicza, Leona Wyczółkowskiego i Józefa Mehoffera. Dwukrotnie został wyróżniony medalami za prace malarskie. Swoje obrazy wystawiał między innymi w Krakowskim Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych. Działał głównie w Krakowie. Zasłynął jako portrecista i twórca pejzaży, rzadziej zaś malował kwiaty i martwe natury.


 

 

Wymiary: 21 x 13 cm, z ramą: 27,5 x 19,5 cm. Stan zachowania: bardzo dobry. Praca oprawiona w złotą, profilowaną ramę.

 

Do pracy (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie. Istnieje możliwość dołączenia dodatkowej, zewnętrznej ekspertyzy - rzeczoznawcy, biegłego w zakresie wyceny dzieł sztuki (usługa dodatkowo płatna, dostępna na naszej aukcji: ODNOŚNIK TUTAJ).
Gwarantujemy oryginalność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do każdego przedmiotu zakupionego na naszych aukcjach wystawiamy paragon fiskalny, na życzenie fakturę VAT marża.

W razie pytań jesteśmy dostępni pod numerami telefonu 503 51 71 71 lub (12) 421 02 34 oraz poprzez email: [email protected] . Wszystkie wystawiane przedmioty można oglądać i odbierać w naszej siedzibie:

CONNAISSEUR Salon Dzieł Sztuki, Rynek Główny 7, Kraków 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2021 BESTBIT