Zaloguj

M. SERWIN ORACKI (1912-1977) 'Zima' Koneserkrakow

Data sprzedaży:2018-01-30
Numer aukcji:7142960039
Cena wywoławcza:99 zł
Cena sprzedaży: 1125 zł

 

Mieczysław Serwin-Oracki (1912 - 1977)
"Zima w Beskidzie Wyspowym"

1945 rok

 

Autentyczny obraz znanego, bocheńskiego malarza - Mieczysława Serwina-Orackiego, przedstawiający pejzaż zimowy z Ujanowic. Głębokie koryto potoku, którego brzegi pokryte są grubym śniegiem, wyłania się z dolnej części kompozycji i tworzy esowatą linię prowadzącą wzrok widza w głąb sceny. Ponad ośnieżonymi polami wyłania się górzysty pejzaż Beskidu Wyspowego.

Ujanowice - wieś w Polsce położona w województwie małopolskim, w powiecie limanowskim. Wieś Ujanowice posiada zwartą zabudowę, skupioną w dolinie rzeki Łososina, we wschodniej części gminy Laskowa, w otoczeniu malowniczych wzgórz Beskidu Wyspowego.
Technika: olej na tekturze. Praca sygnowana, datowana i opisana w lewym, dolnym rogu: "M. Oracki-Serwin | Ujanowice 1945".

 

Mieczysław Serwin-Oracki (1912 - 1977) syn malarza Bogusława Serwina, uczeń Wł. Jarockiego, W. Weissa i F. Pautscha w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom uzyskał w roku 1937. Był przede wszystkim pejzażystą, ale malował także martwe natury z kwiatami oraz portrety i akty. Swoje obrazy pokazywał, m.in. na wystawach w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie na Salonie 1938 zdobył brązowy medal za obraz "Śpiąca". W 1939 roku uczestniczył w wystawie zbiorowej Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie. Artysta mieszkał w Bochni przy ul. Orackiej, od nazwy której wywiódł swój artystyczny przydomek "Oracki".
Wymiary: 18,5 x 25 cm, z ramą: 29,5 x 39 cm. Stan zachowania: bardzo dobry. Praca oprawiona w profilowaną ramę w kolorach brązu i złota z kremowym passe partout.Do pracy (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie. Istnieje możliwość dołączenia dodatkowej, zewnętrznej ekspertyzy - rzeczoznawcy, biegłego w zakresie wyceny dzieł sztuki (usługa dodatkowo płatna, dostępna na naszej aukcji: ODNOŚNIK TUTAJ).
Gwarantujemy oryginalność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do każdego przedmiotu zakupionego na naszych aukcjach wystawiamy paragon fiskalny, na życzenie fakturę VAT marża.

W razie pytań jesteśmy dostępni pod numerami telefonu 503 51 71 71 lub (12) 421 02 34 oraz poprzez email: galeria@koneser.krakow.pl . Wszystkie wystawiane przedmioty można oglądać i odbierać w naszej siedzibie:

CONNAISSEUR Salon Dzieł Sztuki, Rynek Główny 7, Kraków


 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2018 BESTBIT