Zaloguj

Pałacowy obraz 'ROMEO I JULIA' XIXw. KoneserKrakow

Data sprzedaży:2018-02-01
Numer aukcji:7147201635
Cena wywoławcza:99 zł
Cena sprzedaży: 3050 zł

 

"Romeo i Julia: scena w grobowcu"
Akt V, scena III


olej na blasze, 56 x 77 cm (tondo)


Autentyczny, pałacowy obraz malowany na blasze autorstwa nieznanego, dziewiętnastowiecznego artysty, przedstawiający scenę z dramatu Williama Shakespeare'a "Romeo i Julia". W owalnej kompozycji autora ukazał moment, w którym zaniepokojony Ojciec Laurenty z pochodnią wchodzi do grobowca rodziny Capuletich zastając ciała martwych młodzieńców - Parysa śmiertelnie ugodzonego ostrzem szabli Romea, oraz samego Romea, który wypił truciznę nie mogąc znieść braku swojej ukochanej. W tym samym momencie Julia rozbudza się z wywołanego przez miksturę stanu, który miał przypominać śmierć i za chwilę ujrzy martwego ukochanego, po czym także popełni samobójstwo. Całość tworzy bogatą w treść kompozycję, w której subtelne użycie światła i niezwykle kunsztowna dbałość o najdrobniejsze detale tworzy niesamowitą atmosferę nadchodzącej tragedii.

Praca jest wzorowana na obrazie autorstwa angielskiego malarza Jamesa Northcote'a (1746-1831), którego oryginał znajduje się w kolekcji prywatnej; w XVIII i XIX wieku był także rozpowszechniany w postaci rycin i grafik.

Technika: olej na blasze. Praca opisana na odwrocie: "Romeo & Juliet". 

 

Wymiary: 56 x 77 cm, z ramą: 82 x 95,5 cm. Stan zachowania: bardzo dobry. Praca oprawiona w złotą, profilowaną ramę zdobioną wyjątkowo bogatą ornamentyką oraz z dekoracyjnymi narożnikami.

 

Do pracy (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie.
Gwarantujemy oryginalność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do każdego przedmiotu zakupionego na naszych aukcjach wystawiamy paragon fiskalny, na życzenie fakturę VAT marża.

W razie pytań jesteśmy dostępni pod numerami telefonu 503 51 71 71 lub (12) 421 02 34 oraz poprzez email: galeria@koneser.krakow.pl . Wszystkie wystawiane przedmioty można oglądać i odbierać w naszej siedzibie:

CONNAISSEUR Salon Dzieł Sztuki, Rynek Główny 7, Kraków


 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2018 BESTBIT