Zaloguj

St. GIBIŃSKI (1882-1971) Poleszuk KoneserKrakow

Data sprzedaży:2018-02-04
Numer aukcji:7151802186
Cena wywoławcza:99 zł
Cena sprzedaży: 601 zł

 

Stanisław Gibiński (1882 - 1971)
"Poleszuk"

65 x 43 cm

 

Autentyczna akwarela autorstwa znanego, krakowskiego malarza - Stanisława Gibińskiego, przedstawiająca stojącą postać mężczyzny. Tytułowy poleszuk ukazany jest w pełnej postaci, zwrócony w lewą stronę. Ubrany jest w białą koszulę, długą, granatową kamizelkę, wysokie buty i kapelusz z dużym rondem. Tło jest nieokreślone, co dodatkowo podkreśla i wydobywa postać młodzieńca.

Stanisław Gibiński, który był uczniem Juliana Fałata w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, wielokrotnie wzorował się na swoim mistrzu tworząc akwarelowe sceny rodzajowe i typy ludzkie, czego przykładem jest prezentowana praca.


Technika: akwarela na podrysowaniu ołówkiem na papierze. Praca sygnowana w prawym, dolnym rogu: "S. Gibiński". (sygnatura oryginalna, autorska). Na odwrocie stempel lwowskiego składu ram i zakładu oprawy obrazów Feliksa Wróblewskiego.

Stanisław Gibiński (1882 - 1971) malarz związany z Krakowem. Po ukończeniu szkoły średniej w rodzinnym Rzeszowie podjął pracę w Kolejach Państwowych. Po przeprowadzce do Krakowa rozpoczął w roku 1908 studia w Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem Juliana Fałata, który wywarł duży wpływ na dalszą twórczość artysty. W czasie I wojny światowej służył w Legionach. Był członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Swoje nastrojowe prace wystawiał w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych, a także w Piotrkowie Trybunalskim. Ulubionymi tematami prac malarza utrzymanymi w konwencji realistycznej były pejzaże, zwłaszcza zimowe, wiejskie sceny rodzajowe, polowania, sanny a czasem martwe natury.
Wymiary: 65
 x 43 cm (w świetle passe partout), z ramą: 95 x 70 cm. Stan zachowania: bardzo dobry (nieliczne zagniecenia i zadrapania papieru po lewej stronie). Praca oprawiona w złotą ramę zdobioną ornamentem plecionką z kremowym passe partout.Do pracy (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie. Istnieje możliwość dołączenia dodatkowej, zewnętrznej ekspertyzy - rzeczoznawcy, biegłego w zakresie wyceny dzieł sztuki (usługa dodatkowo płatna, dostępna na naszej aukcji: ODNOŚNIK TUTAJ).Gwarantujemy oryginalność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do każdego przedmiotu zakupionego na naszych aukcjach wystawiamy paragon fiskalny, na życzenie fakturę VAT marża.

W razie pytań jesteśmy dostępni pod numerami telefonu 503 51 71 71 lub (12) 421 02 34 oraz poprzez email: galeria@koneser.krakow.pl . Wszystkie wystawiane przedmioty można oglądać i odbierać w naszej siedzibie:

CONNAISSEUR Salon Dzieł Sztuki, Rynek Główny 7, Kraków
 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2018 BESTBIT