Zaloguj

Wiktor KORECKI (1890-1980) 'Jesień' KoneserKrakow

Data sprzedaży:2018-02-04
Numer aukcji:7151818404
Cena wywoławcza:99 zł
Cena sprzedaży: 2900 zł

 

Wiktor Korecki (1890 - 1980)
"Jesienny pejzaż z brzozami"


olej na płótnie, 30 x 100 cm


Autentyczna praca znanego, polskiego pejzażysty - Wiktora Koreckiego, przedstawiająca jesienny pejzaż z brzozami. Na pierwszym planie, po lewej stronie widoczne są tytułowe wysokie brzozy o smukłych, białych pniach i zażółconych liściach. Brzozy stoją przy rozległym, zielonym polu z wydeptaną ścieżką prowadzącą przez środek. W oddali rosną duże drzewa, okryte jesiennym płaszczem. Nad całością góruje jasnobłękitne niebo, po którym z wolna poruszają się delikatne obłoki.

Korecki, zainspirowany m.in. malarstwem Józefa Rapackiego, tworzył liczne pejzaże okolic Mazowsza. Kształtował swoje prace w sposób energiczny, krótkimi pociągnięciami pędzla, oddając w ten sposób nawet najmniejsze drgania liści na wietrze.


Technika: olej na płótnie. Praca sygnowana w lewym, dolnym rogu: "WIKTOR KORECKI" (sygnatura oryginalna, autorska).

 

Wiktor Korecki (1890 - 1980) gimnazjum ukończył w Kijowie i rozpoczął studia w Szkole Rysunkowej N. I. Muraszki. Po jej ukończeniu powrócił do Kamieńca Podolskiego skąd przeprowadził się w roku 1921 do Warszawy. W okresie międzywojennym wielokrotnie wystawiał w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych, gdzie miał również trzy wystawy zbiorowe. Po powstaniu warszawskim, w czasie którego spłonęła jego pracownia wraz ze zgromadzonymi tam obrazami, znalazł się w Pruszkowie skąd został wywieziony do obozu pracy w Lipsku. Wrócił do kraju w roku 1946 i zamieszkał początkowo w Komorowie pod Warszawą a później w Milanówku. Malował nastrojowe pejzaże z ziemi mazowieckiej, w których widoczne są inspiracje twórczością Józefa Chełmońskiego i Józefa Rapackiego.


 

 

Wymiary: 30 x 100 cm, z ramą: 44 x 113,5 cm. Stan zachowania: bardzo dobry. Praca oprawiona w prostą ramę w kolorach kremowym, złotym i czarnym.

 

Do pracy (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie. Istnieje możliwość dołączenia dodatkowej, zewnętrznej ekspertyzy - rzeczoznawcy, biegłego w zakresie wyceny dzieł sztuki (usługa dodatkowo płatna, dostępna na naszej aukcji: ODNOŚNIK TUTAJ).
Gwarantujemy oryginalność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do każdego przedmiotu zakupionego na naszych aukcjach wystawiamy paragon fiskalny, na życzenie fakturę VAT marża.

W razie pytań jesteśmy dostępni pod numerami telefonu 503 51 71 71 lub (12) 421 02 34 oraz poprzez email: galeria@koneser.krakow.pl . Wszystkie wystawiane przedmioty można oglądać i odbierać w naszej siedzibie:

CONNAISSEUR Salon Dzieł Sztuki, Rynek Główny 7, Kraków
 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2018 BESTBIT