Zaloguj

Henryk SAJDAK (1905-1995) Matka Boża KoneserKrakow

Data sprzedaży:2018-02-05
Numer aukcji:7151912548
Cena wywoławcza:99 zł
Cena sprzedaży: 1259 zł

 

Henryk Sajdak (1905 - 1995)
"Matka Boża Częstochowska"

 

Autentyczny obraz znanego, krakowskiego malarza - Henryka Sajdaka, przedstawiający Matkę Bożą Częstochowską. Maryja o ciemnej karnacji i charakterystycznych bliznach na policzku jest ubrana w granatowy płaszcz podbity cynobrową materią i lamowany złotem. Dzieciątko Jezus siedzi na lewej ręce matki. Odziany w karminową szatę ze złotymi szerokimi lamowaniami, prawą rękę wznosi w geście błogosławieństwa, w lewej trzyma księgę o złotych brzegach. Wokół głów obu postaci widnieją złote aureole.

Prezentowana praca jest powtórzeniem świętego wizerunki Matki Bożej Częstochowskiej z Jasnej Góry - został zapewne wykonany przez artystę na specjalne zamówienie.

 


Technika: olej na płótnie. Praca sygnowana w lewym, dolnym rogu: "H. Sajdak | KOP.". (sygnatura oryginalna, autorska). 

Henryk Sajdak (1905 - 1995) krakowski malarz urodzony w 1905 roku. Rozpoczął studia w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, które uzupełniał we Francji. Przez większość życia był związany z Krakowem, którego architektura i życie codzienne są jednym z najważniejszych tematów jego prac. Drugim fundamentem jego dorobku są pejzaże tatrzańskie – malowane alla prima podczas wielokrotnych górskich wycieczek. Polskie Tatry artysta musiał znać znakomicie, gdyż tematem jego prac były nie tylko popularne miejsca i widoki, ale także te mniej znane i dostępne. Dopełnieniem jego twórczości są pejzaże będące malarskimi notatkami z licznych podróży po Polsce (Kazimierz Dolny, wybrzeże Bałtyku, Pieniny) i świecie (Francja, Włochy, Kanada). Zmarł w wieku dziewięćdziesięciu lat w 1995 roku i został pochowany na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.
Wymiary: 46,5
 x 33,5 cm, z ramą: 57 x 44,5 cm. Stan zachowania: bardzo dobry. Praca oprawiona zdobioną, złotą, profilowaną ramę.
Do pracy (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie. Istnieje możliwość dołączenia dodatkowej, zewnętrznej ekspertyzy - rzeczoznawcy, biegłego w zakresie wyceny dzieł sztuki (usługa dodatkowo płatna, dostępna na naszej aukcji: ODNOŚNIK TUTAJ).Gwarantujemy oryginalność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do każdego przedmiotu zakupionego na naszych aukcjach wystawiamy paragon fiskalny, na życzenie fakturę VAT marża.

W razie pytań jesteśmy dostępni pod numerami telefonu 503 51 71 71 lub (12) 421 02 34 oraz poprzez email: galeria@koneser.krakow.pl . Wszystkie wystawiane przedmioty można oglądać i odbierać w naszej siedzibie:

CONNAISSEUR Salon Dzieł Sztuki, Rynek Główny 7, Kraków


 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2018 BESTBIT