Zaloguj

Mieczysław KRZYŻAK (1914-1984)Wesele KoneserKrakow

Data sprzedaży:2018-02-08
Numer aukcji:7158109810
Cena wywoławcza:99 zł
Cena sprzedaży: 2425 zł

 

Mieczysław Krzyżak (1914 - 1984)
"Wesele krakowskie"

olej na płótnie, 50 x 70 cm

 

Autentyczny obraz znanego, krakowskiego malarza - Mieczysława Krzyżaka, przedstawiający scenę wesela krakowskiego. W centralnej części kompozycji ukazani zostali dwaj drużbowie w krakowskich strojach jadący konno. między nimi jedzie powóz weselny ciągnięty przez dwa siwe konie. Na wozie siedzi panna młoda, w czepcu w towarzystwie kapeli weselnej i woźnicy. Za głównym powozem jedzie kolejny z gośćmi weselnymi. Grupa pędzi drogą między wiejskimi chatami, w oddali widoczne są dwie wieże kościoła.

Przedstawienie to przypomina wiele analogicznych kompozycji tworzonych nie tylko przez Krzyżaka, ale też przez jego nauczycieli - Wojciecha i Jerzego Kossaków, przedstawiających sceny rodzajowe z życia podkrakowskiej wsi.
Technika: olej na płótnie. Praca sygnowana w prawym, dolnym rogu: "M. Krzyżak" (sygnatura oryginalna, autorska).

 

Mieczysław Krzyżak (1914 - 1984) malarz krakowski, uczeń Wojciecha i Jerzego Kossaków. Studiował w krakowskiej akademii u Wojciecha Weissa. Tworzył głównie sceny rodzajowe, pejzaże z okolic Krakowa oraz z Tatr, epizody z wojny polsko-bolszewickiej, a także portrety.
Wymiary: 50 x 70 cm, z ramą: 65 x 86 cm. Stan zachowania: bardzo dobry. Praca oprawiona w złotą ramę zdobioną kwiatowym ornamentem.
Do pracy (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie. Istnieje możliwość dołączenia dodatkowej, zewnętrznej ekspertyzy - rzeczoznawcy, biegłego w zakresie wyceny dzieł sztuki (usługa dodatkowo płatna, dostępna na naszej aukcji: ODNOŚNIK TUTAJ).
Gwarantujemy oryginalność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do każdego przedmiotu zakupionego na naszych aukcjach wystawiamy paragon fiskalny, na życzenie fakturę VAT marża.

W razie pytań jesteśmy dostępni pod numerami telefonu 503 51 71 71 lub (12) 421 02 34 oraz poprzez email: galeria@koneser.krakow.pl . Wszystkie wystawiane przedmioty można oglądać i odbierać w naszej siedzibie:

CONNAISSEUR Salon Dzieł Sztuki, Rynek Główny 7, Kraków


 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2018 BESTBIT