Zaloguj

Wiktor KORECKI (1890-1980) 'Las' KoneserKrakow

Data sprzedaży:2018-02-15
Numer aukcji:7169673848
Cena wywoławcza:99 zł
Cena sprzedaży: 2513 zł

Wiktor Korecki (1890 - 1980)

"Leśna ścieżka"

Autentyczna praca znanego, polskiego pejzażysty - Wiktora Koreckiego, przedstawiająca leśną ścieżkę. Na pierwszym planie, po prawej stronie widoczna jest tytułowa ścieżka biegnąca wgłąb lasu. Po lewej stronie widoczne są wysokie sosny o smukłych, brązowych pniach i zielonych koronach. W głębi wyłania się gęsty las spowity w poranne mgle. Nad całością góruje jasnobłękitne niebo, po którym z wolna poruszają się delikatne obłoki.

Korecki, zainspirowany m.in. malarstwem Józefa Rapackiego, tworzył liczne pejzaże okolic Mazowsza. Kształtował swoje prace w sposób energiczny, krótkimi pociągnięciami pędzla, oddając w ten sposób nawet najmniejsze drgania liści na wietrze.

Technika: olej na płótnie. Praca sygnowana w lewym, dolnym rogu: "WIKTOR KORECKI" (sygnatura oryginalna, autorska).

Wiktor Korecki (1890 - 1980) polski malarz. Gimnazjum ukończył w Kijowie i rozpoczął studia w Szkole Rysunkowej N. I. Muraszki. Po jej ukończeniu powrócił do Kamieńca Podolskiego skąd przeprowadził się w roku 1921 do Warszawy. W okresie międzywojennym wielokrotnie wystawiał w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych, gdzie miał również trzy wystawy zbiorowe. Po powstaniu warszawskim, w czasie którego spłonęła jego pracownia wraz ze zgromadzonymi tam obrazami, znalazł się w Pruszkowie skąd został wywieziony do obozu pracy w Lipsku. Wrócił do kraju w roku 1946 i zamieszkał początkowo w Komorowie pod Warszawą a później w Milanówku. Malował nastrojowe pejzaże z ziemi mazowieckiej, w których widoczne są inspiracje twórczością Józefa Chełmońskiego i Józefa Rapackiego.

Wymiary: 50 x 60 cm, z ramą: 59 x 69 cm. Stan zachowania: bardzo dobry (praca po profesjonalnej konserwacji, uzupełnione trzy rozcięcia płótna). Praca oprawiona w złotą ramę z bogato zdobionymi narożnikami.

Do pracy (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie. Istnieje możliwość dołączenia dodatkowej, zewnętrznej ekspertyzy - rzeczoznawcy, biegłego w zakresie wyceny dzieł sztuki (usługa dodatkowo płatna, dostępna na innej naszej aukcji).

Gwarantujemy oryginalność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do każdego przedmiotu zakupionego na naszych aukcjach wystawiamy paragon fiskalny, na życzenie fakturę VAT marża.

W razie pytań jesteśmy dostępni pod numerami telefonu 503 51 71 71 lub (12) 421 02 34 oraz poprzez email: galeria@koneser.krakow.pl . Wszystkie wystawiane przedmioty można oglądać i odbierać w naszej siedzibie:

CONNAISSEUR Salon Dzieł Sztuki, Rynek Główny 7, Kraków

 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2018 BESTBIT