Zaloguj

'MARIA ANTONINA jako DIANA' KoneserKrakow

Data sprzedaży:2018-02-18
Numer aukcji:7175573767
Cena wywoławcza:99 zł
Cena sprzedaży: 3150 zł

Josef Kreutzinger (1757 - 1829) - przypisywany

"Maria Antonina jako Diana - bogini łowów"

olej na płótnie naklejonym na tekturę, 68 x 55 cm

Autentyczny, pałacowy obraz przedstawiający portret Marii Antoniny w stroju Diany - bogini łowów, przypisywany austriackiemu malarzowi - Josefowi Kreutzingerowi. W pionowej kompozycji ukazane zostało popiersiowe ujęcie Austriaczki, z twarzą w 3/4 zwróconą lekko w lewą stronę. Portret przedstawia młodą Marię Antoninę z misternie upiętą fryzurą ozdobioną sznurem pereł, ubraną w niebieską suknię z koronkowym dekoltem. Królowa ma dodatkowo atrybuty rzymskiej bogini łowów - Diany, czyli kołczan ze strzałami przewieszony na różowej wstędze przez ramię oraz półksiężyc umieszczony tuż nad jej głową.

Josef Kreutzeinger jest także autorem portretu Marii Antoniny w czerwonym stroju jeździeckim, który znajduje się w Wiedniu w Pałacu Schönbrunn - szesnastoletnia królowa ma tam analogiczną pozę i identyczne rysy twarzy, jak na prezentowanej pracy.

Technika: olej na płótnie naklejonym na tekturę. Praca niesygnowana. Na odwrocie opis ołówkiem dotyczący portretowanej postaci i autorstwa.

Wymiary: 68 x 55 cm, z ramą: 90 x 77 cm. Stan zachowania: bardzo dobry. Praca oprawiona w głęboką, złotą ramę zdobioną bardzo bogatą ornamentyką w formie kwiatowo-roślinnej.

Do pracy (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie.

Gwarantujemy oryginalność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do każdego przedmiotu zakupionego na naszych aukcjach wystawiamy paragon fiskalny, na życzenie fakturę VAT marża.

W razie pytań jesteśmy dostępni pod numerami telefonu 503 51 71 71 lub (12) 421 02 34 oraz poprzez email: galeria@koneser.krakow.pl . Wszystkie wystawiane przedmioty można oglądać i odbierać w naszej siedzibie:

CONNAISSEUR Salon Dzieł Sztuki, Rynek Główny 7, Kraków

 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2018 BESTBIT