Zaloguj

Borys MICHALIK (ur.1969) 'Automobil' KoneserKrakow

Data sprzedaży:2018-02-22
Numer aukcji:7181722155
Cena wywoławcza:99 zł
Cena sprzedaży: 515 zł

Borys Michalik (ur. 1969)

"Automobil"

Autentyczny obraz, autorstwa częstochowskiego malarza Borysa Michalika, przedstawiający surrealistyczną martwą naturę z samochodem. W poziomej kompozycji autor ukazał grupę obiektów leżących na półce z desek. W centralnej części widoczny jest samochód ciężarowy, być może zabawkowy lub nienaturalnie przeskalowany, za nim stoi oparta o ścianę nieproporcjonalnie duża, drewniana deska do krojenia. Wokół obiektów latają koliste, podwójne bańki. Tłem kompozycji jest brązowa ściana.

Borys Michalik, choć znany jest głównie z fantastycznych kompozycji utrzymanych w nurcie realizmu magicznego, sięga także po klasyczne inspiracje, czego przykładem jest prezentowana martwa natura.

Technika: olej na płótnie. Praca sygnowana w lewym, dolnym rogu: "B. MICHALIK" (sygnatura oryginalna, autorska).

Borys Michalik (ur. 1969) urodzony w Częstochowie, absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Częstochowie z 1989 roku. Związany z Grupą "PŁAWNA 9". Codzienne obcowanie małego chłopca wśród wybitnych polskich malarzy takich jak Marian Michalik, Duda Gracz czy Sabina Lonty wywarło tak olbrzymi wpływ na Borysie że nie wyobrażał sobie innego zajęcia niż poddanie się pasji tworzenia. Po okresie nieobecności znów mieszka i tworzy w Częstochowie. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. Stale obecny jest w Częstochowskiej Desie, a ostatnio uświetnił swoimi pracami indywidualną wystawę w galerii Off Art., Hotelu Marriott w Warszawie czy Galerii SK, prezentował swoje prace na prestiżowej wystawie Magical Dreams II i wielu innych. W 2013 roku doceniony został przez Europejski Festiwal Pasteli- Małopolska VI Międzynarodowe Biennale Pasteli- Nowy Sącz 2013, w tym samym roku prace Artysty zostały zakupione do zbiorów muzealnych.

Wymiary: 44 x 64 cm, z ramą: 66 x 86 cm. Stan zachowania: bardzo dobry. Praca oprawiona w przecieraną, złotą ramę.

Do pracy (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie. Istnieje możliwość dołączenia dodatkowej, zewnętrznej ekspertyzy - rzeczoznawcy, biegłego w zakresie wyceny dzieł sztuki (usługa dodatkowo płatna, dostępna na innej naszej aukcji).

Gwarantujemy oryginalność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do każdego przedmiotu zakupionego na naszych aukcjach wystawiamy paragon fiskalny, na życzenie fakturę VAT marża.

W razie pytań jesteśmy dostępni pod numerami telefonu 503 51 71 71 lub (12) 421 02 34 oraz poprzez email: galeria@koneser.krakow.pl . Wszystkie wystawiane przedmioty można oglądać i odbierać w naszej siedzibie:

CONNAISSEUR Salon Dzieł Sztuki, Rynek Główny 7, Kraków

 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2018 BESTBIT