Zaloguj

B. SAPIERSKI 'Orientalna piękność' KoneserKrakow

Data sprzedaży:2018-03-05
Numer aukcji:7195683683
Cena wywoławcza:99 zł
Cena sprzedaży: 585 zł

B. Sapierski (XIX/XX w.)

"Orientalna piękność"

Autentyczna praca polskiego malarza działającego w na przełomie dziewiętnastego i dwudziestego wieku - B. Sapierskiego, przedstawiająca orientalną piękność. Artysta w pionowej kompozycji ukazał młodą kobietę, ujętą w popiersiu, en face. Dziewczyna ma czarne włosy i ciemną karnację, ubrana jest w luźną, pasiastą koszulę. Jej głowę zdobi jasna, powiewająca na wietrze chusta, na piersi spoczywa złoty naszyjnik podkreślający jej orientalną urodę. Kobieta ujęta została na tle egzotycznego pejzażu. Za kamiennym murem, przy którym stoi piękność, widoczny jest rozległy widok na zatokę i jasne miasto na horyzoncie.

W sztuce XIX i XX wieku tematyka orientalna stała się bardzo popularna w malarstwie i grafice polskiej. Naturalną reakcją artystów w kontakcie z Orientem była chęć uchwycenia na płótnie jego odmienności. W Polsce podobne kompozycje rodzajowe i portrety najczęściej malowali Adam Styka i Aleksander Laszenko.

Technika: pastel na papierze. Praca sygnowana w prawym, dolnym rogu: "B. Sapierski" (sygnatura oryginalna, autorska).

Wymiary: 34 x 48,5 cm, z ramą: 47,5 x 64 cm. Stan zachowania: bardzo dobry. Praca oprawiona w złotą ramę o bogato zdobionych narożnikach (mały uszczerbek ramy w górnej części).

Do pracy (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie.

Gwarantujemy oryginalność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do każdego przedmiotu zakupionego na naszych aukcjach wystawiamy paragon fiskalny, na życzenie fakturę VAT marża.

W razie pytań jesteśmy dostępni pod numerami telefonu 503 51 71 71 lub (12) 421 02 34 oraz poprzez email: galeria@koneser.krakow.pl . Wszystkie wystawiane przedmioty można oglądać i odbierać w naszej siedzibie:

CONNAISSEUR Salon Dzieł Sztuki, Rynek Główny 7, Kraków

 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2018 BESTBIT