Zaloguj

Michał POCIECHA (1852-1908) Zachód KoneserKrakow

Data sprzedaży:2018-03-07
Numer aukcji:7197087714
Cena wywoławcza:99 zł
Cena sprzedaży: 1775 zł

Michał Pociecha (1852 - 1908)

"Zachód słońca nad stawem"

Autentyczny obraz znanego, XIX wiecznego krakowskiego malarza - Michała Pociechy, przedstawiający zachód słońca nad stawem. W poziomej kompozycji autor ukazał na pierwszym planie lustrzaną taflę stawu, z którego wystają pojedyncze trzciny, zaburzając odbicie. Przy brzegu rosną zielone, gęste krzewy, a głębi widoczne jest zielono-żółte pole i ściana lasu. Nad całością góruje jasne niebo mieniące się kolorami błękitu i pomarańczu zwiastując zachód słońca.

Michał Pociecha najczęściej posługiwał się techniką akwareli, malując wiejskie, pełne spokoju i sielanki pejzaże, czego przykładem jest prezentowana praca.

Technika: akwarela na papierze. Praca sygnowana w prawym, dolnym rogu: "M. Pociecha" (sygnatura oryginalna, autorska).

Michał Pociecha (1852 - 1908) malarz-akwarelista, rysownik i pedagog. Studiował w Szkole Sztuk Pięknych w Krakowie (1869-1875) u Jana Matejki i Władysława Łuszczkiewicza, a od 1875 roku w akademii monachijskiej u Ludwiga Löfftza. W trakcie studiów dwukrotnie został odznaczony medalami. Po powrocie do kraju zamieszkał w Krakowie, gdzie uczył rysunku w krakowskim seminarium żeńskim i gimnazjum Sobieskiego. Swoje prace wystawiał w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie (od 1875 roku), Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych oraz w Salonie Krywulta w Warszawie, a także w Wiedniu, Pradze i we Lwowie. Jego ulubioną techniką była akwarela, rzadziej posługiwał się techniką olejną, wykonywał liczne rysunki węglem i kredką. Był przede wszystkim pejzażystą, ale malował także portrety i sceny historyczne. Prace artysty były wielokrotnie reprodukowane w czasopismach oraz na licznie wydawanych pocztówkach, które szeroko spopularyzowały twórczość artysty.

Wymiary: 24 x 47 cm, z ramą: 43 x 65 cm. Stan zachowania: bardzo dobry. Praca oprawiona w złotą ramę o falistej fakturze z kremowym passe partout.

Do pracy (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie. Istnieje możliwość dołączenia dodatkowej, zewnętrznej ekspertyzy - rzeczoznawcy, biegłego w zakresie wyceny dzieł sztuki (usługa dodatkowo płatna, dostępna na innej naszej aukcji).

Gwarantujemy oryginalność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do każdego przedmiotu zakupionego na naszych aukcjach wystawiamy paragon fiskalny, na życzenie fakturę VAT marża.

W razie pytań jesteśmy dostępni pod numerami telefonu 503 51 71 71 lub (12) 421 02 34 oraz poprzez email: galeria@koneser.krakow.pl . Wszystkie wystawiane przedmioty można oglądać i odbierać w naszej siedzibie:

CONNAISSEUR Salon Dzieł Sztuki, Rynek Główny 7, Kraków

 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2018 BESTBIT