Zaloguj

Ikona ŚW. MIKOŁAJ CUDOTWÓRCA Rosja KoneserKrakow

Data sprzedaży:2018-03-06
Numer aukcji:7197104591
Cena wywoławcza:99 zł
Cena sprzedaży: 1000 zł

"Święty Mikołaj Cudotwórca"

tempera na desce

Rosja, XIX wiek

Rosyjska ikona przedstawiająca postać św. Mikołaja - święty ukazany został w liturgicznych szatach biskupich, bogato zdobionych ornamentami, na szyi i ramionach zwieszony ma omoforion. Prawą rękę ma złożoną w geście błogosławieństwa, w lewej trzyma otwartą Ewangelię z czytelnym fragmentem. Święty ma charakterystyczną brodę i krótkie włosy, jego głowę zdobi nimb kolisty. Św. Mikołajowi towarzyszą postacie Chrystusa i Matki Bożej po obu jego stronach w górnej części kompozycji. Scena została ujęta w ciemną bordiurę.

Ikony św. Mikołaja należą do najbardziej popularnych w prawosławnych świątyniach i domach. Jego podstawowe wyobrażenia ikonograficzne wykształciły się w Bizancjum na przestrzeni XI-XIII w.

Data i miejsce powstania: Rosja - połowa XIX wieku. Technika: tempera na desce.

Wymiary: 31 x 26,5 cm. Stan zachowania: bardzo dobry (naturalne dla wieku spękania i drobne ubytki warstwy malarskiej).

Do pracy (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie. 

Gwarantujemy oryginalność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do każdego przedmiotu zakupionego na naszych aukcjach wystawiamy paragon fiskalny, na życzenie fakturę VAT marża.

W razie pytań jesteśmy dostępni pod numerami telefonu 503 51 71 71 lub (12) 421 02 34 oraz poprzez email: galeria@koneser.krakow.pl . Wszystkie wystawiane przedmioty można oglądać i odbierać w naszej siedzibie:

CONNAISSEUR Salon Dzieł Sztuki, Rynek Główny 7, Kraków

 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2018 BESTBIT