Zaloguj

Borys MICHALIK (ur.1969) 'Co jeździ' KoneserKrakow

Data sprzedaży:2018-03-12
Numer aukcji:7213329127
Cena wywoławcza:99 zł
Cena sprzedaży: 710 zł

Borys Michalik (ur. 1969)

"Co mi jeździ po głowie"

50 x 70 cm

Autentyczny obraz, autorstwa częstochowskiego malarza Borysa Michalika, przedstawiający fantastyczną scenę w wiejskim pejzażu. W horyzontalnej kompozycji dominującym elementem jest głowa ziewającego dziecka ukazana w formie przeskalowanej, dużej filiżanki. We wnętrzu "głowy" umieszczony jest wrak niebieskiego samochodu, który ugrzązł w piasku. Scena ujęta została w równinnym, wiejskim pejzażu z polami i kilkoma drzewami widocznymi na horyzoncie. Niebo jest szare, przez chmury przebijają się jasne promienie słońca.

Realizm magiczny - tendencja estetyczna, ukształtowana początkowo w Niemczech w latach 20. XX wieku w sztukach plastycznych, wtórnie zaadaptowany na grunt literacki. Głównym czynnikiem wyróżniającym nurt było odwoływanie się do wyobraźni, operowaniu tym, co dziwne, niezwykłe, zaskakujące, nawiązywaniu do legend i mitów oraz lokalnych tradycji.

Technika: pastel na papierze. Praca sygnowana w lewym, dolnym rogu: "B. MICHALIK" (sygnatura oryginalna, autorska).

Do pracy dołączamy broszurowy katalog twórczości artysty, w którym jest reprodukowana prezentowana praca.

Borys Michalik (ur. 1969) urodzony w Częstochowie, absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Częstochowie z 1989 roku. Związany z Grupą "PŁAWNA 9". Codzienne obcowanie małego chłopca wśród wybitnych polskich malarzy takich jak Marian Michalik, Duda Gracz czy Sabina Lonty wywarło tak olbrzymi wpływ na Borysie że nie wyobrażał sobie innego zajęcia niż poddanie się pasji tworzenia. Po okresie nieobecności znów mieszka i tworzy w Częstochowie. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. Stale obecny jest w Częstochowskiej Desie, a ostatnio uświetnił swoimi pracami indywidualną wystawę w galerii Off Art., Hotelu Marriott w Warszawie czy Galerii SK, prezentował swoje prace na prestiżowej wystawie Magical Dreams II i wielu innych. W 2013 roku doceniony został przez Europejski Festiwal Pasteli- Małopolska VI Międzynarodowe Biennale Pasteli- Nowy Sącz 2013, w tym samym roku prace Artysty zostały zakupione do zbiorów muzealnych.

Wymiary: 50 x 70 cm, z ramą: 66 x 86 cm. Stan zachowania: bardzo dobry. Praca oprawiona w przecieraną, złotą ramę z bordowym passe partout.

Do pracy (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie. Istnieje możliwość dołączenia dodatkowej, zewnętrznej ekspertyzy - rzeczoznawcy, biegłego w zakresie wyceny dzieł sztuki (usługa dodatkowo płatna, dostępna na innej naszej aukcji).

Gwarantujemy oryginalność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do każdego przedmiotu zakupionego na naszych aukcjach wystawiamy paragon fiskalny, na życzenie fakturę VAT marża.

W razie pytań jesteśmy dostępni pod numerami telefonu 503 51 71 71 lub (12) 421 02 34 oraz poprzez email: galeria@koneser.krakow.pl . Wszystkie wystawiane przedmioty można oglądać i odbierać w naszej siedzibie:

CONNAISSEUR Salon Dzieł Sztuki, Rynek Główny 7, Kraków

 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2018 BESTBIT