Zaloguj

J. PIOTROWSKI (1878-1944) 'Kraków' KoneserKrakow

Data sprzedaży:2018-03-19
Numer aukcji:7224632593
Cena wywoławcza:99 zł
Cena sprzedaży: 1549 zł

Józef Piotrowski (1878 - 1944) 

"Rynek Główny w Krakowie"

62 x 48 cm

Autentyczna praca znanego, krakowskiego pejzażysty - Józefa Piotrowskiego, przedstawiająca Rynek Główny w Krakowie. W pionowej kompozycji autor ukazał wiosenny widok na północny fragment Rynku. W centralnej części widoczna jest bryła kościoła Mariackiego z charakterystycznymi wieżami widziana od strony tzw. Linii A-B. Z  prawej strony nieco w cieniu ujęta została część Sukiennic, w których cieniu, wśród młodych drzew przechadzają się spacerowicze. Rynek jest oświetlony ciepłym, wiosennym światłem, nad całością góruje błękitne niebo z jasnymi, skłębionymi obłokami.

Technika: olej na płótnie. Praca sygnowana w lewym, dolnym rogu: "Józef Piotrowski" (sygnatura oryginalna, autorska / lekko przemyta i miejscami niewyraźna). Na odwrocie na blejtramie stempel składu materiałów malarskich Róży Aleksandrowicz w Krakowie, ulica Basztowa 11.

Józef Piotrowski (1878 - 1944) malarz, pejzażysta. Absolwent Szkoły Przemysłowej w Krakowie. Studiował na krakowskiej akademii w latach 1899-1906 u Konstantego Laszczki, Józefa Unierzyskiego i Leona Wyczółkowskiego. Po studiach odbył kilka podróży artystycznych do Włoch, gdzie m. in. zwiedził Florencję, Rzym i Wenecję. Brał udział w I wojnie światowej. W latach 1919-28 służył w Wojsku Polskim. Członek ZPAP oraz sekcji Legionistów Plastyków w Związku Legionistów. Malował wiejskie pejzaże, wnętrza, motywy architektoniczne, kwiaty oraz obrazy o tematyce legionowej, zwłaszcza związane z pobytem w niewoli podczas Wielkiej Wojny. Jego obrazy znajdują się m.in. w Muzeum Okręgowym w Ciechanowie.

Wymiary: 62 x 48 cm, z ramą: 73 x 60 cm. Stan zachowania: bardzo dobry. Praca oprawiona w złotą, profilowaną ramę.

Do pracy (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie. Istnieje możliwość dołączenia dodatkowej, zewnętrznej ekspertyzy - rzeczoznawcy, biegłego w zakresie wyceny dzieł sztuki (usługa dodatkowo płatna, dostępna na innej naszej aukcji).

Gwarantujemy oryginalność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do każdego przedmiotu zakupionego na naszych aukcjach wystawiamy paragon fiskalny, na życzenie fakturę VAT marża.

W razie pytań jesteśmy dostępni pod numerami telefonu 503 51 71 71 lub (12) 421 02 34 oraz poprzez email: galeria@koneser.krakow.pl . Wszystkie wystawiane przedmioty można oglądać i odbierać w naszej siedzibie:

CONNAISSEUR Salon Dzieł Sztuki, Rynek Główny 7, Kraków

 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2018 BESTBIT