Zaloguj

Tomasz SĘTOWSKI (ur. 1961) 'Bajka' KoneserKrakow

Data sprzedaży:2018-03-22
Numer aukcji:7226464863
Cena wywoławcza:99 zł
Cena sprzedaży: 3033 zł

Tomasz Sętowski (ur. 1961)

"Bajka"

olej na płótnie

Autentyczny obraz jednego z najbardziej rozpoznawalnych współczesnych, polskich malarzy - Tomasza Sętowskiego, przedstawiający abstrakcyjny pejzaż. W kwadratowej kompozycji autor ukazał surrealistyczną wizję stworzoną z patykowatych postaci-totemów na pierwszym planie ujętych na tle gradientowego granatowo-pomarańczowego nieba usianego gwiazdami. Scena przywodzi skojarzenia z realnym pejzażem, po bliższym przyjrzeniu się wyłaniają się jednak fantastyczne, bajkowe kształty.

Praca pochodzi z wczesnego okresu twórczości Tomasza Sętowskiego, zanim zaczął stosować charakterystyczne dla siebie motywy architektoniczne i stylistykę realizmu magicznego.

Technika: olej na płótnie. Praca sygnowana w prawym, dolnym rogu: "T. SĘTOWSKI" (sygnatura oryginalna, autorska). 

Tomasz Sętowski (1961 - ) Malarz i grafik pochodzący z Częstochowy. Ukończył studia plastyczne w częstochowskiej Wyższej Szkole Pedagogicznej, choć jak sam twierdzi, jest malarskim samoukiem. Na tle strefowo przedstawianego pejzażu umieszcza fantastyczne postaci, często w strojach i nakryciach głowy imitujących architekturę, głównie gotyckie zamki i wieże. Jego malarstwo określane jest jako realizm magiczny. Posługuje się płasko kładzioną plamą barwną, z niezwykłą precyzją i szczegółowością oddaje detale, co tworzy prace silnie dekoracyjne. Obrazy artysty pokazane były na ogólnopolskiej wystawie "Surrealiści polscy" prezentowanej w latach 1995-1997. Prezentował swoje prace także na wielu wystawach indywidualnych w Polsce i za granicą (m.in. w Nowym Jorku i Dubaju). W Częstochowie prowadzi galerię autorską nazwaną Muzeum Wyobraźni. Obrazy artysty znajdują się wielu znaczących kolekcjach prywatnych i muzealnych m.in. w Muzeum Morskim w Gdańsku, w Muzeum Sztuki Fantastycznej w Szwajcarii. Jego dzieła wielokrotnie zdobiły okładki pism i książek.

Wymiary: 30 x 30 cm, z ramą: 39,5 x 39,5 cm. Stan zachowania: bardzo dobry. Praca oprawiona w głęboką, profilowaną ramę w kolorze ciemnego drewna.

Do pracy (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie. Istnieje możliwość dołączenia dodatkowej, zewnętrznej ekspertyzy - rzeczoznawcy, biegłego w zakresie wyceny dzieł sztuki (usługa dodatkowo płatna, dostępna na innej naszej aukcji).

Gwarantujemy oryginalność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do każdego przedmiotu zakupionego na naszych aukcjach wystawiamy paragon fiskalny, na życzenie fakturę VAT marża.

W razie pytań jesteśmy dostępni pod numerami telefonu 503 51 71 71 lub (12) 421 02 34 oraz poprzez email: galeria@koneser.krakow.pl . Wszystkie wystawiane przedmioty można oglądać i odbierać w naszej siedzibie:

CONNAISSEUR Salon Dzieł Sztuki, Rynek Główny 7, Kraków

 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2018 BESTBIT