Zaloguj

W.POPIELARCZYK (1925-1987) 'Matka' KoneserKrakow

Data sprzedaży:2018-03-26
Numer aukcji:7233324308
Cena wywoławcza:99 zł
Cena sprzedaży: 398.26 zł

Władysław Popielarczyk (1925 - 1987)

"Macierzyństwo"

Autentyczna praca autorstwa znanego, warszawskiego malarza - Władysława Popielarczyka, przedstawiająca macierzyństwo. W pionowej kompozycji artysta ukazał formę na pograniczu abstrakcji i sztuki figuratywnej, namalowaną dynamicznie, szybkimi pociągnięciami brązowej kredki. W centralnej części kompozycji widoczne są dwie postacie - siedząca postać kobieca ukazana z profilu trzymająca na rękach dziecko.

W swojej twórczości często sięgał po temat ludzkiej postaci, interesował się zarówno zewnętrzem, jak i sprawami duchowymi, czego przykładem jest prezentowana praca.

Technika: kredka na papierze. Praca sygnowana monogramem i datowana w lewym, dolnym rogu: "WP/67". (sygnatura oryginalna, autorska).

Władysław Popielarczyk (1925 - 1987) malarz związany z Warszawą. Ukończył Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni, oraz Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie uzyskując dyplom w pracowni malarstwa Edwarda Kokoszko. Od 1965 roku prowadził własną galerię w Warszawie. Zorganizował ponad 40 indywidualnych wystaw, jego prace były także obecne w wystawach zbiorowych. Poza malarstwem zajmował się także happeningiem, poezją i komponowaniem. Zajmował się malarstwem sztalugowym, gwaszem i rysunkiem, często mieszając techniki. Zaprojektował także i wykonał ponad 25 dzieł w obiektach użyteczności publicznej m.in. freski, mozaiki, płaskorzeźby i witraże. Jego prace znajdują się w licznych muzeach w Polsce i za granicą m.in. w Szwecji, Finlandii, USA oraz w kolekcjach prywatnych. Wykreował własny styl malarstwa zaliczany do sztuki transawangardowej odznaczający się przenikaniem form, szlachetnością barw, dynamizmem i ekspresją.

Wymiary: 29 x 19 cm, z ramą: 42,5 x 32,5 cm. Stan zachowania: bardzo dobry. Praca oprawiona w srebrną ramę z białym passe partout.

Do pracy (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie. Istnieje możliwość dołączenia dodatkowej, zewnętrznej ekspertyzy - rzeczoznawcy, biegłego w zakresie wyceny dzieł sztuki (usługa dodatkowo płatna, dostępna na innej naszej aukcji).

Gwarantujemy oryginalność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do każdego przedmiotu zakupionego na naszych aukcjach wystawiamy paragon fiskalny, na życzenie fakturę VAT marża.

W razie pytań jesteśmy dostępni pod numerami telefonu 503 51 71 71 lub (12) 421 02 34 oraz poprzez email: galeria@koneser.krakow.pl . Wszystkie wystawiane przedmioty można oglądać i odbierać w naszej siedzibie:

CONNAISSEUR Salon Dzieł Sztuki, Rynek Główny 7, Kraków

 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2018 BESTBIT