Zaloguj

A. CHRZANOWSKI (1905-2000) 'Dęby' KoneserKrakow

Data sprzedaży:2018-03-26
Numer aukcji:7234755291
Cena wywoławcza:99 zł
Cena sprzedaży: 1576 zł

Antoni Chrzanowski (1905 - 2000)

"Dęby w Lusinie koło Krakowa"

70 x 90 cm

Autentyczny obraz znanego, krakowskiego malarza i architekta - Antoniego Chrzanowskiego, przedstawiający dęby w Lusinie koło Krakowa. W horyzontalnej kompozycji artysta ukazał jesienny widok z podkrakowskiej wsi. Na pierwszym planie widoczna jest ścieżka wiodąca między wysokimi dębami o pokrzywionych pniach i rozłożystych konarach. Drzewa okryte są już jesienną szatą, dębowe liście mienią się kolorami żółci, pomarańczu i czerwieni. W głębi kompozycji ujęty został drewniany kościół, którego sylweta malowniczo wygląda zza drzew. Całość przepełniona jest wiejskim spokojem i ciepłem wczesnej jesieni pod Krakowem.

Antoni Chrzanowski najchętniej malował subtelne martwe natury z kwiatami oraz kompozycje pejzażowe z elementami architektury, czego przykładem jest prezentowana praca.

Technika: olej na płótnie. Praca sygnowana, datowana i opisana w prawym, dolnym rogu: "ANTONI CHRZANOWSKI 1967 | DĘBY W LUSINIE K. KRAKOWA". (sygnatura oryginalna, autorska). Na odwrocie autorski opis: "1967 | Lusina | k. Krakowa | pejzaż pod Krakowem | 15 | Dęby w Lusinie".

Antoni Chrzanowski (1905 - 2000) malarz i architekt. Był uczniem Alfreda Terleckiego i Leona Wyczółkowskiego. Malował pejzaże, kwiaty, motywy architektoniczne. Od 1945 roku był członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Brał udział w wystawie w Międzynarodowym Triennale Rysunku we Wrocławiu w roku 1968. Prace Chrzanowskiego znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie i Muzeum Architektury we Wrocławiu.

Wymiary: 70 x 90 cm, z ramą: 83 x 104 cm. Stan zachowania: bardzo dobry. Praca oprawiona w złotą, profilowaną ramę.

Do pracy (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie. Istnieje możliwość dołączenia dodatkowej, zewnętrznej ekspertyzy - rzeczoznawcy, biegłego w zakresie wyceny dzieł sztuki (usługa dodatkowo płatna, dostępna na innej naszej aukcji).

Gwarantujemy oryginalność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do każdego przedmiotu zakupionego na naszych aukcjach wystawiamy paragon fiskalny, na życzenie fakturę VAT marża.

W razie pytań jesteśmy dostępni pod numerami telefonu 503 51 71 71 lub (12) 421 02 34 oraz poprzez email: galeria@koneser.krakow.pl . Wszystkie wystawiane przedmioty można oglądać i odbierać w naszej siedzibie:

CONNAISSEUR Salon Dzieł Sztuki, Rynek Główny 7, Kraków

 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2018 BESTBIT