Zaloguj

SECESYJNY zegar podłogowy, WIEDEŃ KoneserKrakow

Data sprzedaży:2018-03-29
Numer aukcji:7243781824
Cena wywoławcza:99 zł
Cena sprzedaży: 9100 zł

Szafkowy zegar podłogowy

SECESJA

Wiedeń - początek XX wieku

Przedmiotem aukcji jest autentyczny, secesyjny zegar podłogowy z początku XX wieku. Mechanizm kwadransowy z odrębnym sekundnikiem, na emaliowanej tarczy z arabskimi cyframi, oznaczenia wiedeńskiego sprzedawcy: "Josef Weilz | WIEN". Skrzynia orzechowa (niefornirowana - z pełnego orzecha), zdobiona półplastycznymi, secesyjnymi ornamentami oraz mosiężnymi okuciami. Po bokach skrzyni dwie niewielkie półeczki. Wagi oraz wahadło złocone z grawerowanym motywem secesyjnego kasztanowca. Mechanizm w pełni oryginalny i sprawny - wybija godziny i kwadranse z powtórzeniem godzin.

Czas i miejsce powstania: Wiedeń, sprzedawca Josef Weilz - początek XX wieku.

Wymiary: wysokość całkowita: 229 cm, szerokość: 64 cm, głębokość: 31,5 cm. Stan zachowania: znakomity (żaden element nie był odnawiany czy restaurowany - całość zachowała się w idealnym stanie!). W komplecie oryginalne kluczyki do szafki oraz do nakręcania.

Do pracy (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie. Istnieje możliwość dedykowanego, indywidualnego transportu we wskazane miejsce w Polsce.

Gwarantujemy oryginalność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do każdego przedmiotu zakupionego na naszych aukcjach wystawiamy paragon fiskalny, na życzenie fakturę VAT marża.

W razie pytań jesteśmy dostępni pod numerami telefonu 503 51 71 71 lub (12) 421 02 34 oraz poprzez email: galeria@koneser.krakow.pl . Wszystkie wystawiane przedmioty można oglądać i odbierać w naszej siedzibie:

CONNAISSEUR Salon Dzieł Sztuki, Rynek Główny 7, Kraków

 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2018 BESTBIT