Zaloguj

Henryk SAJDAK (1905-1995) 'Róże' KoneserKrakow

Data sprzedaży:2018-03-29
Numer aukcji:7243935846
Cena wywoławcza:99 zł
Cena sprzedaży: 1150 zł

Henryk Sajdak (1905 - 1995)

"Róże herbaciane"

Autentyczny obraz znanego, krakowskiego malarza - Henryka Sajdaka, przedstawiający herbaciane róże. Artysta w kompozycji zbliżonej do kwadratu w centralnej części ukazał w dużym przybliżeniu rozwinięte kwiaty herbacianych róż. Kwiaty zostały umieszczone na bliżej nieokreślonym, niebiesko-zielonkawym tle, jakby zawieszone w powietrzu tworząc dekoracyjne i subtelne przedstawienie.

Choć fundamentem dorobku artystycznego Henryka Sajdaka są pejzaże tatrzańskie, malarz chętnie utrwalał także przemijalne piękno kwiatów w licznych martwych naturach, czego przykładem jest prezentowana praca.

Technika: akwarela na papierze. Praca sygnowana monogramem wiązanym w lewym, dolnym rogu: "H. S." (sygnatura oryginalna, autorska).

Henryk Sajdak (1905 - 1995) krakowski malarz urodzony w 1905 roku. Rozpoczął studia w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, które uzupełniał we Francji. Przez większość życia był związany z Krakowem, którego architektura i życie codzienne są jednym z najważniejszych tematów jego prac. Drugim fundamentem jego dorobku są pejzaże tatrzańskie – malowane alla prima podczas wielokrotnych górskich wycieczek. Polskie Tatry artysta musiał znać znakomicie, gdyż tematem jego prac były nie tylko popularne miejsca i widoki, ale także te mniej znane i dostępne. Dopełnieniem jego twórczości są pejzaże będące malarskimi notatkami z licznych podróży po Polsce (Kazimierz Dolny, wybrzeże Bałtyku, Pieniny) i świecie (Francja, Włochy, Kanada). Zmarł w wieku dziewięćdziesięciu lat w 1995 roku i został pochowany na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

Wymiary: 15 x 17 cm, z ramą: 28 x 30,5 cm. Stan zachowania: bardzo dobry. Praca oprawiona w złotą ramę z ornamentem roślinnym z kremowym passe partout.

Do pracy (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie. Istnieje możliwość dołączenia dodatkowej, zewnętrznej ekspertyzy - rzeczoznawcy, biegłego w zakresie wyceny dzieł sztuki (usługa dodatkowo płatna, dostępna na innej naszej aukcji).

Gwarantujemy oryginalność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do każdego przedmiotu zakupionego na naszych aukcjach wystawiamy paragon fiskalny, na życzenie fakturę VAT marża.

W razie pytań jesteśmy dostępni pod numerami telefonu 503 51 71 71 lub (12) 421 02 34 oraz poprzez email: galeria@koneser.krakow.pl . Wszystkie wystawiane przedmioty można oglądać i odbierać w naszej siedzibie:

CONNAISSEUR Salon Dzieł Sztuki, Rynek Główny 7, Kraków

 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2018 BESTBIT