Zaloguj

Christo STEFANOFF (1889-1966) Kwiaty KoneserKrakow

Data sprzedaży:2018-04-01
Numer aukcji:7244085717
Cena wywoławcza:99 zł
Cena sprzedaży: 2840 zł

Christo Stefanoff (1898 - 1966)

"Martwa natura z bukietem czerwonych kwiatów"

1941 rok

Autentyczna praca bułgarskiego malarza mieszkającego i tworzącego wiele lat w Polsce – Christo Stefanoffa, ukazująca klasyczną martwą naturę z kwiatami. Artysta ukazał bukiet czerwonych, delikatnych kwiatów ułożonych w subtelną wiązankę, umieszczony w jasnym wazonie. Kwiaty przewiązane są niebieską wstążką, która opada wzdłuż wazonu i lekko kładzie się na blacie okrągłego stolika, na którym ustawiona jest kompozycja. Po lewej stronie ustawiona jest niewielka, złota czarka lub miseczka, a obok niej leży pojedynczy, czerwony kwiat, który odpadł od bukietu. Zaaranżowane przedmioty w bardzo malowniczy sposób odbijają się w lustrzanej powierzchni stołu, co tym samym powiększa i wzbogaca całą kompozycję. Całość została przedstawiona na neutralnym, zielonkawym tle.

Praca została stworzona w charakterystycznej dla tego artysty technice grubych impastów uzyskanych poprzez nakładanie farby na podłoże za pomocą małej szpachli. Takie rozwiązanie nadaje tej martwej naturze głębi i zwiększa światłocieniowość pracy.

Technika: olej na płótnie. Praca sygnowana i datowana w prawym, dolnym rogu: "Chr. Stefanoff 941"  (sygnatura oryginalna, autorska). 

Obraz był oferowany w czerwcu 2012 roku na 217 Aukcji Dzieł Sztuki Domu Aukcyjnego DESA w Krakowie za kwotę 9.500 zł - na naszej aukcji cena 99 zł i brak ceny minimalnej!

Christo Stefanoff (1898 - 1966) Bułgarski malarz. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Sofii pod kierunkiem I. Markowiczka. Następnie artysta odbył podróż do Wiednia i Budapesztu, gdzie zaangażował się do malowania w studiu słynnego F. Laslo. Odbył podróże po krajach Europy, Afryki Północnej i Azji Mniejszej. Na początku lat trzydziestych artysta wyjechał do Stanów Zjednoczonych. W 1934 roku Stefanoff przyjechał do Polski. Wystawę swoich prac prezentował w Katowicach, Łodzi i Warszawie. Polska zachwyciła go pięknem krajobrazu oraz urzekła historią. Tu ożenił się z Ireną Pludowską w 1937 roku i osiadł. Jego malarstwo cechuje nakładanie na płótno farby grubymi impastami za pomocą szpachli lub noża. Wojna zastała go w Polsce. Skomplikowane i tragiczne wojenne wydarzenia, które przechodził wraz z żoną, w końcu rzuciły artystę do Bredy, gdzie w 1946 roku zorganizował swoją pierwszą powojenną wystawę. Już nigdy później nie powrócił do Polski. Po wielu udanych wystawach w Holandii, los skierował go w 1952 roku do Kanady. W swojej twórczości jeszcze przez wiele lat powracał do tematyki polskiej i tematu wojny. Umarł w 1966 roku po rozległym udarze mózgu.

Wymiary: 70 x 55 cm, z ramą: 82 x 67 cm. Stan zachowania: bardzo dobry. Praca oprawiona złotą, przedwojenną, krakowską ramę z dekoracyjnymi uskokami.

Do pracy (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie. Istnieje możliwość dołączenia dodatkowej, zewnętrznej ekspertyzy - rzeczoznawcy, biegłego w zakresie wyceny dzieł sztuki (usługa dodatkowo płatna, dostępna na innej naszej aukcji).

Gwarantujemy oryginalność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do każdego przedmiotu zakupionego na naszych aukcjach wystawiamy paragon fiskalny, na życzenie fakturę VAT marża.

W razie pytań jesteśmy dostępni pod numerami telefonu 503 51 71 71 lub (12) 421 02 34 oraz poprzez email: galeria@koneser.krakow.pl . Wszystkie wystawiane przedmioty można oglądać i odbierać w naszej siedzibie:

CONNAISSEUR Salon Dzieł Sztuki, Rynek Główny 7, Kraków

 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2018 BESTBIT