Zaloguj

'Młody Mickiewicz' XIX wiek, KoneserKrakow

Data sprzedaży:2018-04-09
Numer aukcji:7249285535
Cena wywoławcza:99 zł
Cena sprzedaży: 810 zł

"Portret młodzieńca - Adam Mickiewicz w wieku młodzieńczym"

XIX wiek

Autentyczna praca autorstwa nierozpoznanego, polskiego malarza, przedstawiająca portret młodzieńca. Młody mężczyzna ukazany jest w popiersiu, twarz ujęta w 3/4, lekko zwrócona w lewą stronę. Młodzieniec ma brązowe młody, gładko zaczesane z charakterystycznymi bokobrodami. Ubrany jest w białą koszulę z czarną kokardą pod szyją, czarną marynarkę, a jego ramiona są spowite granatową peleryną z czerwonym podbiciem.

Według przekazu poprzednich właścicieli praca prezentuje portret Adama Mickiewicza w wieku młodzieńczym. Podobne rysy twarzy i fryzurę można także zaobserwować na portretach wieszcza autorstwa Walentego Wańkowicza z czasów wileńskich.

Technika: akwarela na papierze. Praca niesygnowana.

Wymiary: 18 x 13,5 cm, z ramą: 42,5 x 35 cm. Stan zachowania: bardzo dobry. Praca oprawiona w czarną ramę zdobioną złotymi aplikacjami w formie rozet w narożach oraz owalnym ornamentem laurowym wewnątrz.

Do pracy (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie. 

Gwarantujemy oryginalność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do każdego przedmiotu zakupionego na naszych aukcjach wystawiamy paragon fiskalny, na życzenie fakturę VAT marża.

W razie pytań jesteśmy dostępni pod numerami telefonu 503 51 71 71 lub (12) 421 02 34 oraz poprzez email: galeria@koneser.krakow.pl . Wszystkie wystawiane przedmioty można oglądać i odbierać w naszej siedzibie:

CONNAISSEUR Salon Dzieł Sztuki, Rynek Główny 7, Kraków

 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2018 BESTBIT