Zaloguj

Jan SZANCER (1902-1973) Muzyk KoneserKrakow

Data sprzedaży:2018-04-04
Numer aukcji:7251274692
Cena wywoławcza:99 zł
Cena sprzedaży: 1302 zł

Jan Marcin Szancer (1902 - 1973)

"Muzyk"

Autentyczny obraz słynnego ilustratora i scenografa - Jana Marcina Szancera, przedstawiający postać muzyka. Młodzieniec ukazany jest w pełnej postaci, stojący z gitarą w rękach. Muzyk ubrany jest w granatową kamizelkę, frak w niebiesko-żółte paski, szare spodnie, czarne rajtuzy, na głowie ma kapelusz. Jego ubranie jest nieco sfatygowane, co potwierdza także autorski opis po lewej stronie "Ma wyglądać | zniszczone!".

Kostium przeznaczony był dla aktora o nazwisku Małkiewicz do roli Muzyka w nierozpoznanym spektaklu lub filmie.

Technika: akwarela, tempera na papierze. Praca sygnowana monogramem w prawym, dolnym rogu: "jms.". W obrębie kompozycji autorskie opisy dotyczące stroju.

Jan Marcin Szancer (1902 - 1973) polski malarz, grafik i ilustrator. W latach 1920-1926 studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych u Władysława Jarockiego, Józefa Mehoffera, Teodora Axentowicza i Karola Frycza, następnie w latach 1928-1929 pod kierunkiem Józefa Pankiewicza w paryskim oddziale ASP. W latach 30. kilkakrotnie wystawiał obrazy i rysunki, m.in. w krakowskim TPSP, w Poznaniu i Belgradzie. Po wojnie zajął się głównie ilustracją książkową, zwłaszcza książek dla dzieci. Współpracował z czasopismami "Świerszczyk" i "Płomyk". Od 1951 roku był profesorem ASP w Warszawie. Zasłynął jako autor ilustracji do ponad 200 książek, m.in. do Akademii Pana Kleksa, Pinokio, Brzechwa dzieciom, Lokomotywa, Rzepka, Ptasie radio, Dziadek do Orzechów, Baśni Andersena, Pana Tadeusza Mickiewicza, Trylogii Sienkiewicza i wielu innych. Zajmował się też tworzeniem scenografii teatralnych i filmowych, zaistniał również jako reżyser i scenarzysta, był pierwszym kierownikiem artystycznym polskiej TV.

Wymiary: 31,5 x 22 cm, z ramą: 45,5 x 35,5 cm. Stan zachowania: bardzo dobry. Praca oprawiona w jasno-zieloną, lakierowaną ramę z kremowym passe partout.

Do pracy (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie. Istnieje możliwość dołączenia dodatkowej, zewnętrznej ekspertyzy - rzeczoznawcy, biegłego w zakresie wyceny dzieł sztuki (usługa dodatkowo płatna, dostępna na innej naszej aukcji).

Gwarantujemy oryginalność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do każdego przedmiotu zakupionego na naszych aukcjach wystawiamy paragon fiskalny, na życzenie fakturę VAT marża.

W razie pytań jesteśmy dostępni pod numerami telefonu 503 51 71 71 lub (12) 421 02 34 oraz poprzez email: galeria@koneser.krakow.pl . Wszystkie wystawiane przedmioty można oglądać i odbierać w naszej siedzibie:

CONNAISSEUR Salon Dzieł Sztuki, Rynek Główny 7, Kraków

 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2018 BESTBIT