Zaloguj

'Dwóch satyrów' wg RUBENSA KoneserKrakow

Data sprzedaży:2018-04-04
Numer aukcji:7251476435
Cena wywoławcza:99 zł
Cena sprzedaży: 760.5 zł

E. Grebe (XIX-XX w.)

"Dwóch satyrów"

wg Petera Paula Rubensa

Autentyczny obraz malarza działającego na przełomie XIX i XX wieku - E. Grebe, przedstawiający dwóch satyrów. W kompozycji zbliżonej do kwadratu autor ukazał na pierwszym planie brodatego mężczyznę odzianego w zwierzęcą skórę zawiązaną na jednym ramieniu. Satyr ma na głowie wieniec z winorośli, w dłoni trzyma kiść zielonych winogron. W głębi, ukryty w lekkim cieniu widoczny jest drugi satyr ukazany z profilu - uchwycony podczas picia wina z płaskiej czarki. Tło sceny jest ciemne, bliżej nieokreślone. Postaci są oświetlone kierunkowym światłem, które plastycznie je kształtuje i podkreśla charakter zabawy i uczty satyrów.

Oryginalny obraz pędzla Petera Paula Rubensa, na którym jest wzorowana prezentowana praca, został namalowany w latach 1618-1619 i obecnie znajduje się w zbiorach Alte Pinakothek w Monachium.

Technika: olej na tekturze. Praca sygnowana w prawym, dolnym rogu: "E. Grebe". Na odwrocie opis ołówkiem: "Zwei Satyren | Rubens".

Wymiary: 23 x 19 cm, z ramą: 32,5 x 29 cm. Stan zachowania: bardzo dobry. Praca oprawiona w złotą ramę zdobioną ornamentem roślinnym.

Do pracy (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie. 

Gwarantujemy oryginalność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do każdego przedmiotu zakupionego na naszych aukcjach wystawiamy paragon fiskalny, na życzenie fakturę VAT marża.

W razie pytań jesteśmy dostępni pod numerami telefonu 503 51 71 71 lub (12) 421 02 34 oraz poprzez email: galeria@koneser.krakow.pl . Wszystkie wystawiane przedmioty można oglądać i odbierać w naszej siedzibie:

CONNAISSEUR Salon Dzieł Sztuki, Rynek Główny 7, Kraków

 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2018 BESTBIT