Zaloguj

Ikona MATKA BOŻA KAZAŃSKA, srebro KoneserKrakow

Data sprzedaży:2018-04-05
Numer aukcji:7256736241
Cena wywoławcza:99 zł
Cena sprzedaży: 2247 zł

Ikona Matka Boska Kazańska

srebrna koszulka

Rosja, XIX wiek

Ikona przedstawiająca Matkę Bożą z dzieciątkiem - Maria ukazana jest w półpostaci, głowę ma lekko pochyloną w prawą stronę, w kierunku małego Jezusa. Chrystus, stojący na kolanach Matki, ma uniesioną prawą dłoń w geście błogosławieństwa.

 

Jest to przedstawienie w typie Matki Boskiej Kazańskiej. Kult ikony kazańskiej sięga XVI wieku, kiedy po pożarze w Kazaniu Matrona Onuczina, wówczas dziewięcioletnia, miała sen o miejscu, w którym znajduje się ikona. We wskazanym punkcie znaleziono święty obraz i założono w tym samym miejscu żeński klasztor.

Technika: tempera na desce w srebrnym okładzie. Czas i miejsce powstania: Rosja - Moskwa, między 1898 a 1914 rokiem (na spodzie cukiernicy wybita punca moskiewiska tzw. kokosznik z monogramem probierza: "ИЛ" (Ivan Sergeyevich Lebedkin, czynny w latach 1898-1914).

Wymiary: 22,3 x 17,6 cm, z kiotem: 25 x 29,5 cm. Stan zachowania: bardzo dobry (naturalne dla wieku spękania warstwy malarskiej; srebrna koszulka pęknięta w miejscu dłoni Chrystusa). Całość w oryginalnym kiocie - drewnianej skrzynce z oszklonymi drzwiczkami, zamykanymi na mosiężny haczyk.

Do pracy (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie.

Gwarantujemy oryginalność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do każdego przedmiotu zakupionego na naszych aukcjach wystawiamy paragon fiskalny, na życzenie fakturę VAT marża.

W razie pytań jesteśmy dostępni pod numerami telefonu 503 51 71 71 lub (12) 421 02 34 oraz poprzez email: galeria@koneser.krakow.pl . Wszystkie wystawiane przedmioty można oglądać i odbierać w naszej siedzibie:

CONNAISSEUR Salon Dzieł Sztuki, Rynek Główny 7, Kraków

 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2018 BESTBIT