Zaloguj

Karol WIECZOREK (ur.1949) Kompozycja KoneserKrakow

Data sprzedaży:2018-04-10
Numer aukcji:7259015296
Cena wywoławcza:99 zł
Cena sprzedaży: 255 zł

Karol Wieczorek (ur. 1949)

"Czerwona kompozycja"

1968 rok

Autentyczny obraz malarza i grafika związanego ze środowiskiem katowickim - Karola Wieczorka, przedstawiający kompozycję w kolorze czerwonym. Kompozycja jest zbudowana wokół centralnie usytuowanej "mandali" o drobnych, nieregularnych wzorach. Ornamentalne koło znajduje się na czerwono-różowym tle o nasyconej barwie, na którym drukowany literami, centrycznie umieszczone są zdania, które tworzą niejasną opowieść.

 

Praca jest wczesnym dziełem w twórczości Karola Wieczorka - 19-letni artysta już na początku drogi artystycznej przejawiał charakterystyczne cechy swojej dojrzałej twórczości - ekspresję, horror vacui (szczelne wypełnienie kompozycji) oraz pewien fantastyczny, abstrakcyjny wymiar rzeczywistości.

Technika: technika własna (akwarela, tusz, tempera, flamaster) na papierze. Praca sygnowana i datowana w prawym, dolnym rogu: "1968 | KAROL WIECZOREK" (sygnatura oryginalna, autorska).

Karol Wieczorek (ur. 1949) urodzony w Bytomiu, początkowo studiował w ASP w Krakowie. W 1972 roku Karol Wieczorek z wyróżnieniem i medalem ukończył Wydział Malarstwa i Grafiki na katowickiej Akademii Sztuk Pięknych. W latach 1974–1976 i 1989–1990 stypendysta Funduszu Rozwoju Twórczości Plastycznej Ministerstwa Kultury i Sztuki. Zrealizował 11 wystaw indywidualnych w Katowicach, Krakowie, Warszawie i Paryżu. Udział w kilkudziesięciu wystawach sztuki polskiej w kraju i za granicą m.in. w: Paryżu, Wiedniu, Bratysławie, Pradze. Od kilkudziesięciu lat tworzy obrazy, rysunki, grafiki, rzeźby i instalacje. Baśniowe sceny, deformacje ciała, karykaturalne kształty i jaskrawe barwy składają się na jego psychodeliczną twórczość, trudną do jednoznacznego przyporządkowania do jednego gatunku. W swojej onirycznej podróży przez style i epoki, Wieczorek konsekwentnie dąży do odkrycia piękna absolutnego. Jednak za każdym razem na jego pracach zmienia się ono w coś potencjalnie niepokojącego. Henryk Waniek napisze o jego twórczości: „Niepokojące. Nieprzekładalne na żaden inny język. Odmienne od wszystkiego. Osobne. Być może, samotne”.

Wymiary: 31,5 x 22 cm, z ramą: 39,5 x 30 cm. Stan zachowania: bardzo dobry. Praca oprawiona w płaską, czarną ramę.

Do pracy (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie. Istnieje możliwość dołączenia dodatkowej, zewnętrznej ekspertyzy - rzeczoznawcy, biegłego w zakresie wyceny dzieł sztuki (usługa dodatkowo płatna, dostępna na innej naszej aukcji).

Gwarantujemy oryginalność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do każdego przedmiotu zakupionego na naszych aukcjach wystawiamy paragon fiskalny, na życzenie fakturę VAT marża.

W razie pytań jesteśmy dostępni pod numerami telefonu 503 51 71 71 lub (12) 421 02 34 oraz poprzez email: galeria@koneser.krakow.pl . Wszystkie wystawiane przedmioty można oglądać i odbierać w naszej siedzibie:

CONNAISSEUR Salon Dzieł Sztuki, Rynek Główny 7, Kraków

 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2018 BESTBIT