Zaloguj

PLAKIETA / PATERA PAŁACOWA, XIX wiek KoneserKrakow

Data sprzedaży:2018-04-11
Numer aukcji:7260945104
Cena wywoławcza:99 zł
Cena sprzedaży: 470 zł

Plakieta /patera pałacowa

styk rokokowy

Przedmiotem aukcji jest posrebrzana plakieta lub patera pałacowa w stylu rokokowym. Plakieta ma nieregularny, wykrojowy kształt - na środku znajdują się płaskorzeźbione dekoracje. W trzech wyraźnie wyznaczonych polach znajdują się pejzaże - fragment stawu z liliami wodnymi i pałkami, daleki kadr z żaglówką na powierzchni jeziora oraz fragment schodów prowadzących do pałacu w otoczeniu roślin i rzeźb ogrodowych. Sceny są ujęte w bogatą ornamentykę rokokową - liczne rocaille'e, motywy roślinne i kwiatowe, kratkę regencyjną. W górnej części plakiety widoczne są dwa uskrzydlone putta oraz słońce wyłaniające się  z ludzką twarzą.

Czas i miejsce powstania: Francja - koniec XIX wieku.

Wymiary: 22 x 27 cm. Stan zachowania: bardzo dobry. Plakieta oprawiona w ramę w kolorach srebra i czerni z szarym, materiałowym passe partout.

Do pracy (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający oryginalność przedmiotu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie.

Gwarantujemy oryginalność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do każdego przedmiotu zakupionego na naszych aukcjach wystawiamy paragon fiskalny, na życzenie fakturę VAT marża.

W razie pytań jesteśmy dostępni pod numerami telefonu 503 51 71 71 lub (12) 421 02 34 oraz poprzez email: galeria@koneser.krakow.pl . Wszystkie wystawiane przedmioty można oglądać i odbierać w naszej siedzibie:

CONNAISSEUR Salon Dzieł Sztuki, Rynek Główny 7, Kraków

 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2018 BESTBIT