Zaloguj

Ołtarzyk podróżny - MADONNA, KoneserKrakow

Data sprzedaży:2018-04-16
Numer aukcji:7276868901
Cena wywoławcza:99 zł
Cena sprzedaży: 270 zł

Ikona podróżna

"Madonna della sedia"

XIX wiek

Ikona podróżna przedstawiająca Matkę Bożą z dzieciątkiem - Maria ukazana jest w półpostaci, z profilu, siedząca na tronie, którego fragment widoczny jest w prawym, dolnym rogu. Na kolanach trzyma małego Jezusa ubranego w jasną koszulę.

 

Jest to przedstawienie Matki Bożej wzorowane na słynnym tondzie pędzla Rafaela "Madonna della sedia". Oryginał obrazu znajduje się we Florencji w Pałacu Pittich.

Technika: naszkliwny malunek na porcelanie. Na odwrocie w drewnie wyryta dedykacja: "Tatuś Maniusi | Karlsbad 1904".

Wymiary: 7,5 x 5 cm, z oprawą: 19,5 x 12 cm. Stan zachowania: dobry (ułamane fragmenty drewnianej ramki). Całość w formie drewnianego ołtarzyka - z ażurowymi drzwiczkami na zawiasach oraz w roślinnym obramieniu.

Do pracy (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie.

Gwarantujemy oryginalność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do każdego przedmiotu zakupionego na naszych aukcjach wystawiamy paragon fiskalny, na życzenie fakturę VAT marża.

W razie pytań jesteśmy dostępni pod numerami telefonu 503 51 71 71 lub (12) 421 02 34 oraz poprzez email: galeria@koneser.krakow.pl . Wszystkie wystawiane przedmioty można oglądać i odbierać w naszej siedzibie:

CONNAISSEUR Salon Dzieł Sztuki, Rynek Główny 7, Kraków

 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2018 BESTBIT