Zaloguj

Urszula BROLL (ur. 1930) 'Śnieżka' KoneserKrakow

Data sprzedaży:2018-04-17
Numer aukcji:7277019765
Cena wywoławcza:99 zł
Cena sprzedaży: 566.98 zł

Urszula Broll (ur. 1930)

"Widok na Śnieżkę"

Autentyczny obraz polskiej malarki - Urszuli Broll, przedstawiający widok na Śnieżkę. W poziomej kompozycji artystka ukazała na pierwszym planie gęste zarośla z wyróżniającymi się delikatnymi, białymi kwiatkami spowite w porannej mgle. Z różowawej mgły wyłaniają się szczyty górskie w widoczną w centralnym punkcie Śnieżką. Całość malowana jest niezwykle subtelnie, z pastelowymi, gradientowo przechodzącymi barwami.

W pracach Urszuli Broll wyraźnie widoczne są zainteresowania kulturą wschodnią, które przejawiają się w delikatnym rysunku oraz wywyższeniu tematu natury w sztuce.

Technika: akwarela, gwasz na papierze. Praca sygnowana w prawym, dolnym rogu: "UBroll.".

Urszula Broll (ur. 1930) polska malarka. W 1949 roku rozpoczęła studia w katowickiej uczelnia artystycznej – Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 1955 roku uzyskała dyplom z wyróżnieniem. W latach 50. XX w. uczestniczyła w spotkaniach grupy studentów, którzy nieoficjalną wystawą w 1953 roku zainicjowali działanie jednej z pierwszych w Polsce awangardowych grup artystycznych – St-53. Artystka uczestniczyła w wystawach grupy do 1958 roku, m.in. w krakowskim Pałacu Sztuki i w warszawskiej Galerii Krzywe Koło. W 1957 i 1959 roku wzięła udział w drugiej i trzeciej Wystawie Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Od 1967 roku współtworzyła Grupę Oneiron, uczestnicząc np. w powstawaniu tzw. Czarnych Kart, a także w pracach translatorskich i wydawniczych podejmowanych przez Andrzeja Urbanowicza i Henryka Wańka. W 1974 roku z mężem Andrzejem Urbanowiczem współtworzyła w Katowicach pierwszą wspólnotę buddyjską. W 1983 roku przeniosła się do Przesieki koło Jeleniej Góry. W 2005 roku odbyła się duża retrospektywna wystawa artystki w BWA w Jeleniej Górze i w BWA w Katowicach. Urszula Broll zrealizowała wiele wystaw indywidualnych i brała udział w szeregu wystaw zbiorowych w kraju i za granicą. Jej prace znajdują się m.in. w zbiorach: Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Narodowego w Poznaniu, Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, Muzeum Śląskiego w Katowicach, Muzeum Historii Katowic, Muzeum w Koszalinie oraz innych kolekcjach.

Wymiary: 22 x 32 cm, z ramą: 33,5 x 43 cm. Stan zachowania: bardzo dobry. Praca oprawiona w profilowaną ramę w kolorach srebrnym i zielonym z kremowym passe partout.

Do pracy (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie. Istnieje możliwość dołączenia dodatkowej, zewnętrznej ekspertyzy - rzeczoznawcy, biegłego w zakresie wyceny dzieł sztuki (usługa dodatkowo płatna, dostępna na innej naszej aukcji).

Gwarantujemy oryginalność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do każdego przedmiotu zakupionego na naszych aukcjach wystawiamy paragon fiskalny, na życzenie fakturę VAT marża.

W razie pytań jesteśmy dostępni pod numerami telefonu 503 51 71 71 lub (12) 421 02 34 oraz poprzez email: galeria@koneser.krakow.pl . Wszystkie wystawiane przedmioty można oglądać i odbierać w naszej siedzibie:

CONNAISSEUR Salon Dzieł Sztuki, Rynek Główny 7, Kraków

 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2018 BESTBIT