Zaloguj

Ikona CHRYSTUS PANTOKRATOR KoneserKrakow

Data sprzedaży:2018-04-22
Numer aukcji:7288020053
Cena wywoławcza:99 zł
Cena sprzedaży: 1025 zł

Ikona "Chrystus Pantokrator"

mosiężna koszulka

Rosja, XIX wiek

Ikona przedstawiająca Chrystusa Pantokratora. Chrystus przedstawiony jest jako władca i sędzia wszechświata - z prawą dłonią uniesioną w geście błogosławieństwa, w lewej zaś przytrzymuje otwartą księgę. Jego głowę okala ażurowy nimb.

 

Ikonograficzne przedstawienie Pantokratora rozprzestrzeniło się szeroko poczynając od IV-VI wieku w związku z przenikaniem do sztuki chrześcijańskiej elementów ikonografii późnoantycznej, zwłaszcza cesarskiej. Wówczas przedstawiano całą sylwetkę Chrystusa. W późniejszych czasach zaczęły pojawiać się przedstawienia do pasa.

Technika: tempera na desce w mosiężnym okładzie. Czas i miejsce powstania: Rosja - XIX wiek.

Wymiary: 17 x 14 cm, z kiotem: 25 x 21,5 cm. Stan zachowania: bardzo dobry (naturalne dla wieku spękania warstwy malarskiej). Całość w oryginalnym kiocie - drewnianej skrzynce z oszklonymi drzwiczkami, zamykanymi na mosiężny haczyk.

Do pracy (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie.

Gwarantujemy oryginalność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do każdego przedmiotu zakupionego na naszych aukcjach wystawiamy paragon fiskalny, na życzenie fakturę VAT marża.

W razie pytań jesteśmy dostępni pod numerami telefonu 503 51 71 71 lub (12) 421 02 34 oraz poprzez email: galeria@koneser.krakow.pl . Wszystkie wystawiane przedmioty można oglądać i odbierać w naszej siedzibie:

CONNAISSEUR Salon Dzieł Sztuki, Rynek Główny 7, Kraków

 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2018 BESTBIT