Zaloguj

Rafał OLBIŃSKI (ur.1943) 'Impuls' KoneserKrakow

Data sprzedaży:2018-04-25
Numer aukcji:7290060281
Cena wywoławcza:99 zł
Cena sprzedaży: 1295 zł

Rafał Olbiński (ur. 1943)

"Wdzięczny impuls"

Autentyczna litografia autorstwa jednego z najsłynniejszych polskich artystów współczesnych - Rafała Olbińskiego, przedstawiająca surrealistyczną scenę. W poziomej kompozycji artysta ukazał rozległy, realistyczny pejzaż nadmorski z widocznym fragmentem plaży, na której stoją dwie postacie oraz morzem ciągnącym się aż po horyzont. W głębi, na tafli morskiej unoszą się dwa duże, wycieczkowe statki, z których kominów wydobywa się gęsty dym. Jasne kłęby unoszą się w górę tworząc zarys dwóch głów - całującej się pary.

Praca jest typowym przykładem twórczości Rafała Olbińskiego, który czerpiąc ze sztuki René Magritta, nagina rzeczywistość i w zwyczajny, realistyczny pejzaż wplata elementy surrealistyczne.

Technika: litografia barwna na papierze. Grafika sygnowana i numerowana ołówkiem poniżej kompozycji: "147/350 | Olbiński" (sygnatura oryginalna, autorska). Do pracy dołączony certyfikat autentyczności wystawiony przez galerię Qart.com.

Rafał Olbiński (ur. 1943) malarz, grafik o plakacista urodzony w Kielcach. W 1969 roku ukończył studia na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. W 1981 roku wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie wkrótce dał się poznać jako znakomity ilustrator i malarz. Od 1985 roku wykłada w Szkole Sztuk Pięknych w Nowym Jorku. Jego plakaty i ilustracje ukazują się regularnie na łamach czasopism Newsweek, Time, Business Week, New York Times, New Yorker. Jest twórcą licznych plakatów do przedstawień operowych. Artysta otrzymał za swoje ilustracje, plakaty i obrazy ponad 100 nagród. W 1994 roku zdobył w Paryżu międzynarodowego Oskara za Najbardziej Znaczący, Niezapomniany Plakat Świata Prix Savignac. W 1995 roku jego projekt został wybrany na plakat Nowy Jork stolicą świata przez jury pod przewodnictwem burmistrza Rudolfa Giulianiego. W 2002 roku zadebiutował w roli twórcy scenografii operowej do przedstawienia Don Giovanniego w Filadelfii. Obrazy Olbińskiego znajdują się w kolekcjach sztuki współczesnej w USA (Biblioteka Kongresu, Carnegie Foundation, Republic New York Corporation), a także w wielu prywatnych zbiorach w USA, Japonii, Niemczech, Szwajcarii i Australii.

Wymiary: 39 x 58,5 cm (wymiar kompozycji), z ramą: 58 x 76 cm. Stan zachowania: bardzo dobry. Praca oprawiona w prostą, czarną ramę.

Do pracy (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie. Istnieje możliwość dołączenia dodatkowej, zewnętrznej ekspertyzy - rzeczoznawcy, biegłego w zakresie wyceny dzieł sztuki (usługa dodatkowo płatna, dostępna na innej naszej aukcji).

Gwarantujemy oryginalność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do każdego przedmiotu zakupionego na naszych aukcjach wystawiamy paragon fiskalny, na życzenie fakturę VAT marża.

W razie pytań jesteśmy dostępni pod numerami telefonu 503 51 71 71 lub (12) 421 02 34 oraz poprzez email: galeria@koneser.krakow.pl . Wszystkie wystawiane przedmioty można oglądać i odbierać w naszej siedzibie:

CONNAISSEUR Salon Dzieł Sztuki, Rynek Główny 7, Kraków

 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2018 BESTBIT