Zaloguj

A. CHRZANOWSKI (1905-2000) 'Bukiet' KoneserKrakow

Data sprzedaży:2018-04-23
Numer aukcji:7290081397
Cena wywoławcza:99 zł
Cena sprzedaży: 1400 zł

Antoni Chrzanowski (1905 - 2000)

"Bukiet chryzantem"

64 x 50 cm

Autentyczna akwarela znanego, krakowskiego malarza i architekta - Antoniego Chrzanowskiego, przedstawiająca bukiet piwonii w kryształowym wazonie. W pionowej kompozycji autor ukazał rozłożysty bukiet rozwiniętych chryzantem o złocistej i czerwonawej barwie wśród ciemnozielonych liści. Kwiaty zakomponowane zostały stojąc w porcelanowej wazie z dwoma uchwytami, zdobionej malowaną dekoracją. Bukiet ustawiony jest na lakierowanym, niewielkim blacie, na którym stoi także mała, zielonkawa  salaterka. Całość ujęta została  na bliżej nieokreślonym tle - ciemnej tkaninie, prawdopodobnie zasłonie. Praca urzeka swoją subtelnością, miękkością linii oraz kolorytem.

Antoni Chrzanowski najchętniej malował kompozycje pejzażowe oraz subtelne martwe natury z kwiatami, czego przykładem jest prezentowana praca.

Technika: akwarela na papierze. Praca sygnowana i datowana w pram, dolnym rogu: "Antoni Chrzanowski | Kraków 1972". (sygnatura oryginalna, autorska).

Antoni Chrzanowski (1905 - 2000) malarz i architekt. Był uczniem Alfreda Terleckiego i Leona Wyczółkowskiego. Malował pejzaże, kwiaty, motywy architektoniczne. Od 1945 roku był członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Brał udział w wystawie w Międzynarodowym Triennale Rysunku we Wrocławiu w roku 1968. Prace Chrzanowskiego znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie i Muzeum Architektury we Wrocławiu.

Wymiary: 64 x 50 cm, z ramą: 79 x 64 cm. Stan zachowania: bardzo dobry. Praca oprawiona w złotą, profilowaną ramę z kremowym passe partout.

Do pracy (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie. Istnieje możliwość dołączenia dodatkowej, zewnętrznej ekspertyzy - rzeczoznawcy, biegłego w zakresie wyceny dzieł sztuki (usługa dodatkowo płatna, dostępna na innej naszej aukcji).

Gwarantujemy oryginalność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do każdego przedmiotu zakupionego na naszych aukcjach wystawiamy paragon fiskalny, na życzenie fakturę VAT marża.

W razie pytań jesteśmy dostępni pod numerami telefonu 503 51 71 71 lub (12) 421 02 34 oraz poprzez email: galeria@koneser.krakow.pl . Wszystkie wystawiane przedmioty można oglądać i odbierać w naszej siedzibie:

CONNAISSEUR Salon Dzieł Sztuki, Rynek Główny 7, Kraków

 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2018 BESTBIT