Zaloguj

Fr. ZAJCHOWSKI (1860-1923) 'Góral' KoneserKrakow

Data sprzedaży:2018-05-02
Numer aukcji:7301050275
Cena wywoławcza:99 zł
Cena sprzedaży: 285 zł

Franciszek Zajchowski (1860 - 1923)

"Młody góral"

Autentyczny obraz znanego akwarelisty i rysownika - Franciszka Zajchowskiego, przedstawiający portret młodego górala. Artysta w pionowej kompozycji ukazał tytułowego górala w ujęciu popiersiowym, en face. Młodzieniec ma przymknięte oczy, jego twarz okalają gęste włosy wystające spod góralskiego kapelusza. Chłopak ubrany jest w zapięty pod szyję płaszcz z kołnierzem z peleryną opadającą na ramiona.

Franciszek Zajchowski, który współpracował z Juliuszem Kossakiem, tworzył akwarelowe i rysunkowe portrety i typy ludowe, często ukazując mieszkańców małopolskich wsi i tatrzańskich górali, czego przykładem jest prezentowana praca.

Technika: ołówek na papierze. Praca sygnowana w prawym, dolnym rogu: "Fr. Zajchowski" (sygnatura oryginalna, autorska).

Franciszek Zajchowski (1860 - 1923) malarz akwarelista i rysownik. W latach 1895-1898 studiował w Szkole Sztuk Pięknych w Krakowie u Józefa Unierzyskiego. Przez pewien czas - przed 1899 - współpracował z Juliuszem Kossakiem, który u schyłku życia korzystał z jego podmalówek do swych akwarel. Studia malarskie uzupełniał w Monachium u Karla Marra (od 1907 roku).We własnej twórczości Zajchowski inspirował się sztuką Kossaka, ale także i innych artystów, np. Juliana Fałata (sceny polowań zimowych). Był autorem albumu pt. "Legiony w Karpatach w czterdziestu obrazach", wydanego we Lwowie w 1915 roku.

Wymiary: 22 x 17 cm, z ramą: 48 x 38 cm. Stan zachowania: bardzo dobry. Praca oprawiona w profilowaną ramę w kolorze ciemnego drewna z szarym passe partout z kremową częścią wewnętrzną o wyoblonych narożach i wyciskanym ornamencie geometrycznym.

Do pracy (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie. Istnieje możliwość dołączenia dodatkowej, zewnętrznej ekspertyzy - rzeczoznawcy, biegłego w zakresie wyceny dzieł sztuki (usługa dodatkowo płatna, dostępna na innej naszej aukcji).

Gwarantujemy oryginalność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do każdego przedmiotu zakupionego na naszych aukcjach wystawiamy paragon fiskalny, na życzenie fakturę VAT marża.

W razie pytań jesteśmy dostępni pod numerami telefonu 503 51 71 71 lub (12) 421 02 34 oraz poprzez email: galeria@koneser.krakow.pl . Wszystkie wystawiane przedmioty można oglądać i odbierać w naszej siedzibie:

CONNAISSEUR Salon Dzieł Sztuki, Rynek Główny 7, Kraków

 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2018 BESTBIT