Zaloguj

Krystyna HABURA (1928-1994) Ogniste KoneserKrakow

Data sprzedaży:2018-05-06
Numer aukcji:7313936490
Cena wywoławcza:99 zł
Cena sprzedaży: 688 zł

Krystyna Habura-Dymek (1928 -1994)

"Płomienne akty"

Autentyczny obraz polskiej malarki i rzeźbiarki - Krystyny Habury-Dymek, przedstawiający płomienne akty. W poziomej kompozycji artysta ukazała trzy nagie, postacie kobiece ujęte jak gdyby w ekspresyjnym tańcu wśród jaskrawych płomieni. Całość ukazana jest w nieokreślonej przestrzeni, balansującej na granicy fantastycznego pejzażu i abstrakcji.

Prezentowana praca charakteryzuje się typowym dla artystki stylem - w wyjątkowo dynamicznej kompozycji Krystyna Habura łączy sztukę abstrakcyjną z figuratywną.

Technika: olej na płótnie. Praca sygnowana w prawym, górnym rogu: "HABURA" (sygnatura oryginalna, autorska). 

Krystyna Habura-Dymek (1928 -1994) polska malarka i rzeźbiarka urodzona w Warszawie. W 1962 roku ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Uczestniczyła w wielu wystawach w kraju i za granicą m.in. w Krakowie, Warszawie, Wiedniu, Mediolanie, Londynie, Chicago, Toronto. Otrzymała pierwszą nagrodę na Wystawie Międzynarodowej w Nowym Jorku w 1972 roku. Jej malarstwo charakteryzuje niezwykła ekspresja, żywa kolorystyka i łączenie abstrakcji ze sztuką figuratywną. Największe zainteresowanie wykazywała tematyką portretową malując wizerunki znanych postaci m.in. Tadeusza Kantora i Czesława Niemena. Z powodu zawału, który przeszła w 1990 roku, doznała niedowładu kończyn i "kreatywnej afazji", które znacznie utrudniły jej twórczość w ostatnich latach życia.

Wymiary: 46 x 55 cm. Stan zachowania: bardzo dobry. Praca nieoprawiona.

Do pracy (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie. Istnieje możliwość dołączenia dodatkowej, zewnętrznej ekspertyzy - rzeczoznawcy, biegłego w zakresie wyceny dzieł sztuki (usługa dodatkowo płatna, dostępna na innej naszej aukcji).

Gwarantujemy oryginalność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do każdego przedmiotu zakupionego na naszych aukcjach wystawiamy paragon fiskalny, na życzenie fakturę VAT marża.

W razie pytań jesteśmy dostępni pod numerami telefonu 503 51 71 71 lub (12) 421 02 34 oraz poprzez email: galeria@koneser.krakow.pl . Wszystkie wystawiane przedmioty można oglądać i odbierać w naszej siedzibie:

CONNAISSEUR Salon Dzieł Sztuki, Rynek Główny 7, Kraków

 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2018 BESTBIT