Zaloguj

Michał DUBROWICKI 'Zakopane' KoneserKrakow

Data sprzedaży:2018-05-07
Numer aukcji:7314190262
Cena wywoławcza:99 zł
Cena sprzedaży: 770 zł

Michał Dubrowicki (1. poł. XX w.)

"Zakopane - Dolina Białego"

Autentyczna praca polskiego malarza - Michała Dubrowickiego, przedstawiająca potok w Dolinie Białego w Zakopanem. Na pierwszym planie widoczne jest szerokie korytu potoku, który spływając z gór silnie spienia się na niewielkich skarpach i wodospadach. Brzegi koryta są kamieniste, w oddali widoczna jest soczysta zieleń lasu, ze słońcem przedzierającym się przez gęste korony drzew.

Dolina Białego - dolina reglowa w Tatrach Zachodnich, położona pomiędzy grzbietami Krokwi i Sarniej Skały. W połowie XIX wieku upłaz Białe znajdujący się w Dolinie Suchej wiosną służył jako pośredni etap dla owiec pędzonych na Halę Kondratową przez urwiste perci Giewontu. Na początku lat 50. XX wieku prowadzono w dolinie poszukiwania rud uranu, wykuwając w jej prawym zboczu dwie sztolnie.

Technika: olej na tekturze. Praca sygnowana i datowana w lewym, dolnym rogu: "M. Dubrowicki 44" (sygnatura oryginalna, autorska). Na odwrocie autorska nalepka z pracowni artysty z tytułem i opisem dzieła.

Wymiary: 42 x 69 cm, z ramą: 48,5 x 74,5 cm. Stan zachowania: bardzo dobry. Praca oprawiona w czarną, profilowaną ramę ze złotą krawędzią wewnętrzną.

Do pracy (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie.

Gwarantujemy oryginalność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do każdego przedmiotu zakupionego na naszych aukcjach wystawiamy paragon fiskalny, na życzenie fakturę VAT marża.

W razie pytań jesteśmy dostępni pod numerami telefonu 503 51 71 71 lub (12) 421 02 34 oraz poprzez email: galeria@koneser.krakow.pl . Wszystkie wystawiane przedmioty można oglądać i odbierać w naszej siedzibie:

CONNAISSEUR Salon Dzieł Sztuki, Rynek Główny 7, Kraków

 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2018 BESTBIT