Zaloguj

Jacek Yerka (ur. 1952) 'Miasto' KoneserKrakow


Data sprzedaży:2018-05-24
Numer aukcji:7347054964
Cena wywoławcza:99 zł
Cena sprzedaży: 497 zł

Jacek Yerka (ur. 1952)

"Miasto"

45 x 37 cm

Oryginalna grafika autorstwa znanego współczesnego malarza  - Jacka Yerki, przedstawiająca surrealistyczne miasto. W pionowej kompozycji autor ukazał widok na fantastyczne miasto wyrastające wprost ze skalistego podłoża i wypiętrzające się ku górze tworząc wyspę unoszącą się ponad powierzchnią ziemi. Otwory okienne, kolumnady i wieże miasta są wyciosane wprost w wielkiej skale. Całość umieszczona została w rozległym, lecz pustym pejzażu.

Praca przedstawia charakterystyczny styl malarstwa Yerki, określany jako "realizm magiczny", w którym rzeczywistość przeplata się z fantastycznymi motywami. Także temat miasta i architektury to bardzo często wykorzystywany przez artystę element.

Giclée - technika graficzna pozwalająca na uzyskanie wysokiej klasy odbitek z obrazu lub rysunku na szlachetnym gatunku papieru. Poszczególne egzemplarze serii są przez artystę nadzorowane pod względem jakości, numerowane i autorsko sygnowane.

Technika: giclée na papierze. Praca sygnowana i opisana poniżej kompozycji: "301/450 | Yerka" (sygnatura oryginalna, autorska).

Jacek Yerka (ur. 1952) jeden z bardziej rozpoznawalnych, polskich artystów współczesnych. W 1976 roku ukończył Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Specjalizował się w grafice. W pierwszych latach po studiach wystawiał plakaty, m.in. na Biennale Plakatu Polskiego w Katowicach w 1977 i 1979, międzynarodowych biennale w Lahti i Warszawie i in. Od 1980 roku poświęcił się całkowicie malarstwu. Bazując na precyzyjnej, wzorowanej na dawnych mistrzach technice obrazowania (Jan van Eyck, Hieronymus Bosch), lecz przede wszystkim na własnej, nie znającej granic wyobraźni, tworzy surrealne kompozycje, szczególnie podziwiane przez miłośników fantastyki we wszystkich odmianach. Zainspirował np. autora fantasy Harlana Ellisona do napisania 30 krótkich opowiadań, które wraz z obrazami Yerki złożyły się na publikację pt. "Mind Fields". To samo amerykańskie wydawnictwo "Morpheus International" wydało album "The Fantastic Art of Jacek Yerka". W 1995 roku artysta został laureatem prestiżowej World Fantasy Award dla najlepszego artysty. Wystawia w kraju i za granicą (w Niemczech, Francji, USA i in.), będąc cenionym reprezentantem nurtu sztuki fantastycznej. Współpracował przy produkcji amerykańskiego filmu pt. "Strawberry Fields", gdzie obrazom miała towarzyszyć muzyka Beatlesów.

Wymiary: 45 x 37 cm (wymiar kompozycji), z ramą: 63 x 52,5 cm. Stan zachowania: bardzo dobry. Praca oprawiona w prostą ramę w kolorze starego złota i srebra z kremowym passe partout.

Do pracy (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie. Istnieje możliwość dołączenia dodatkowej, zewnętrznej ekspertyzy - rzeczoznawcy, biegłego w zakresie wyceny dzieł sztuki (usługa dodatkowo płatna, dostępna na innej naszej aukcji).

Gwarantujemy oryginalność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do każdego przedmiotu zakupionego na naszych aukcjach wystawiamy paragon fiskalny, na życzenie fakturę VAT marża.

Salon Dzieł Sztuki CONNAISSEUR

Rynek Główny 7 (pierwsze piętro)

31-042 Kraków

Godziny otwarcia:

poniedziałek - piątek 10.00 - 18.00

sobota 11.00 - 15.00

Zapraszamy do kontaktu i odwiedzin:

tel. 12 421 02 34

mobile: 503 51 71 71, 690 231 231

allegro@koneser.krakow.pl

 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2019 BESTBIT