Zaloguj

Borys MICHALIK (ur.1969) 'Butelki' KoneserKrakow

Data sprzedaży:2018-07-09
Numer aukcji:7430596263
Cena wywoławcza:99 zł
Cena sprzedaży: 400 zł

Borys Michalik (ur. 1969)

"Martwa natura z lewitującymi butelkami"

45 x 64 cm

Autentyczny obraz, autorstwa częstochowskiego malarza Borysa Michalika, przedstawiający martwą naturę z lewitującymi butelkami. W horyzontalnej kompozycji dominującym elementem umieszczonym w centralnej części jest drewniana skrzynka wypełniona szklanymi butelkami i innymi kuchennymi narzędziami unosząca się nad ziemią. Scena ujęta została w równinnym, wiejskim pejzażu z polami i kilkoma drzewami widocznymi na horyzoncie. Niebo jest brązowe, przez chmury przebijają się blade promienie.

Realizm magiczny - tendencja estetyczna, ukształtowana początkowo w Niemczech w latach 20. XX wieku w sztukach plastycznych, wtórnie zaadaptowany na grunt literacki. Głównym czynnikiem wyróżniającym nurt było odwoływanie się do wyobraźni, operowaniu tym, co dziwne, niezwykłe, zaskakujące, nawiązywaniu do legend i mitów oraz lokalnych tradycji.

Technika: pastel na papierze. Praca sygnowana w lewym, dolnym rogu: "Borys MICHALIK" (sygnatura oryginalna, autorska).

Borys Michalik (ur. 1969) urodzony w Częstochowie, absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Częstochowie z 1989 roku. Związany z Grupą "PŁAWNA 9". Codzienne obcowanie małego chłopca wśród wybitnych polskich malarzy takich jak Marian Michalik, Duda Gracz czy Sabina Lonty wywarło tak olbrzymi wpływ na Borysie że nie wyobrażał sobie innego zajęcia niż poddanie się pasji tworzenia. Po okresie nieobecności znów mieszka i tworzy w Częstochowie. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. Stale obecny jest w Częstochowskiej Desie, a ostatnio uświetnił swoimi pracami indywidualną wystawę w galerii Off Art., Hotelu Marriott w Warszawie czy Galerii SK, prezentował swoje prace na prestiżowej wystawie Magical Dreams II i wielu innych. W 2013 roku doceniony został przez Europejski Festiwal Pasteli- Małopolska VI Międzynarodowe Biennale Pasteli- Nowy Sącz 2013, w tym samym roku prace Artysty zostały zakupione do zbiorów muzealnych.

Wymiary: 45 x 64 cm, z ramą: 68,5 x 88,5 cm. Stan zachowania: bardzo dobry. Praca oprawiona w złotą, przecieraną ramę z czarnym passe partout.

Gwarantujemy oryginalność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do każdego przedmiotu zakupionego na naszych aukcjach wystawiamy paragon fiskalny, na życzenie fakturę VAT marża.

Do pracy (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie. Istnieje możliwość dołączenia dodatkowej, zewnętrznej ekspertyzy - rzeczoznawcy, biegłego w zakresie wyceny dzieł sztuki (usługa dodatkowo płatna, dostępna na innej naszej aukcji).

Salon Dzieł Sztuki CONNAISSEUR

Rynek Główny 7 (pierwsze piętro)

31-042 Kraków

Godziny otwarcia:

poniedziałek - piątek 10.00 - 18.00

sobota 11.00 - 15.00

Zapraszamy do kontaktu i odwiedzin:

tel. 12 421 02 34

mobile: 503 51 71 71, 690 231 231

allegro@koneser.krakow.pl

 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2019 BESTBIT