Zaloguj

Ludwik REMER 'Dworek polski' KoneserKrakow

Data sprzedaży:2018-10-09
Numer aukcji:7586115944
Cena wywoławcza:99 zł
Cena sprzedaży: 1086 zł

Ludwik Remer (pocz. XX wiek)

"Dworek polski"

Autentyczny obraz krakowskiego malarza tworzącego na początku XX wieku - Ludwika Remera, przedstawiający polski dworek. W poziomej kompozycji artysta ukazał malowniczy pejzaż wczesnojesienny z tradycyjnym, polskim dworkiem szlacheckim. Na pierwszym planie widoczna jest ukwiecona alejka prowadząca przez budynek o bielonych ścianach, z charakterystycznym portykiem z kolumnami. Fasada dworku pokryta jest pnączem w jesiennych barwach. Całość umieszczona jest w założeniu parkowym z licznymi drzewami i klombami kwiatów.

Styl dworkowy w architekturze wywodził się z poszukiwań polskiego stylu narodowego, zwanego też krajowym lub swojskim i został w pełni zaakceptowany nie tylko jako styl dworów wiejskich, ale również willi miejskich. Jako, że był stosowany na terenie całego kraju trudno ustalić z jakiego rejonu pochodzi dworek na prezentowanej pracy.

Technika: olej na tekturze. Praca sygnowana w lewym, dolnym rogu: "L. Remer" (sygnatura oryginalna, autorska).

Wymiary: 35 x 50 cm, z ramą: 49 x 65 cm. Stan zachowania: bardzo dobry. Praca oprawiona w krakowską, złotą ramę z bogato zdobionymi narożnikami.

Gwarantujemy autentyczność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do zakupu (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie.

Istnieje możliwość dołączenia dodatkowej, zewnętrznej ekspertyzy - rzeczoznawcy, biegłego w zakresie wyceny dzieł sztuki (usługa dodatkowo płatna, dostępna na innej naszej aukcji).

Gorąco zachęcamy do odwiedzin i odbioru wylicytowanych obiektów w naszej siedzibie przy Rynku Głównym 7 w Krakowie (pełne dane kontaktowe w zakładce "O sprzedającym" znajdującej się u dołu aukcji).

 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2018 BESTBIT