Zaloguj

Mieczysław KRZYŻAK (1914-1984) Wilki KoneserKrakow

Data sprzedaży:2018-10-08
Numer aukcji:7586199225
Cena wywoławcza:99 zł
Cena sprzedaży: 3850 zł

Mieczysław Krzyżak (1914 - 1984)

"Napad wilków"

olej na płótnie, 61 x 90 cm

Autentyczny obraz znanego, krakowskiego malarza - Mieczysława Krzyżaka, przedstawiający scenę napadu wilków na sanie. W centralnej części kompozycji widoczne są sanie pędzące leśną ścieżką, zaprzęgnięte w trójkę koni wyraźnie podenerwowanych i ujętych w dynamicznych pozach. Na drewnianych saniach siedzi woźnica i dwóch mężczyzna celujących ze strzelb w kierunku grupy goniących sannę wilków. Drapieżniki gonią pędzące sanie, ale kilka z nich przymierza się do ataku z innych stron. Całość została ujęta zimową porą o zachodzie słońca.

Sceny napadów wilków były popularne w malarstwie polskim XIX i XX wieku - obrazy o tym temacie tworzyli m.in. Alfred Wierusz-Kowalski, Tadeusz Rybkowski, Wojciech Kossak, Jerzy Kossak i wielu innych.

Technika: olej na płótnie. Praca sygnowana w lewym, dolnym rogu: "M. Krzyżak" (sygnatura oryginalna, autorska).

Mieczysław Krzyżak (1914 - 1984) malarz krakowski, uczeń Wojciecha i Jerzego Kossaków. Studiował w krakowskiej akademii u Wojciecha Weissa. Tworzył głównie sceny rodzajowe, pejzaże z okolic Krakowa oraz z Tatr, epizody z wojny polsko-bolszewickiej, a także portrety.

Wymiary: 61 x 90 cm, z ramą: 70 x 100 cm. Stan zachowania: bardzo dobry. Praca oprawiona w szeroką ramę w kolorze przecieranego złota.

Gwarantujemy autentyczność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do zakupu (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie.

Istnieje możliwość dołączenia dodatkowej, zewnętrznej ekspertyzy - rzeczoznawcy, biegłego w zakresie wyceny dzieł sztuki (usługa dodatkowo płatna, dostępna na innej naszej aukcji).

Gorąco zachęcamy do odwiedzin i odbioru wylicytowanych obiektów w naszej siedzibie przy Rynku Głównym 7 w Krakowie (pełne dane kontaktowe w zakładce "O sprzedającym" znajdującej się u dołu aukcji).

 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2018 BESTBIT