Zaloguj

Jean COUNE (1900-1963) 'Nad stawem' KoneserKrakow

Data sprzedaży:2018-10-10
Numer aukcji:7586267753
Cena wywoławcza:99 zł
Cena sprzedaży: 565 zł

Jean Coune (1900 - 1963)

"Nad stawem"

olej na płótnie, 60 x 80 cm

Autentyczny obraz znanego, niemieckiego malarza - Jeana Coune, przedstawiający scenę nad stawem. W poziomej kompozycji na pierwszym planie autor ukazał lustrzaną taflę jeziora, w której odbija się jasne niebo i przybrzeżne szuwary. Nieco w głębi widoczna jest zielona łąka, na której pasą się krowy. Równinny horyzont ubogacają wysokie drzewa o rozłożystych, zielonych koronach.

Praca została stworzona w charakterystycznej dla tego artysty technice grubych impastów - takie rozwiązanie nadaje tej martwej naturze głębi i zwiększa światłocieniowość pracy.

Technika: olej na płótnie. Praca sygnowana w prawym, dolnym rogu: "J. Coune" (sygnatura oryginalna, autorska).

Jean Coune (1900-1963) niemiecki malarz urodzony w Düsseldorfie. Studiował malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych w Düsseldorfie u Helmutha Lieseganga. Malował głównie pejzaże z dolnej Nadrenii, wiejskie krajobrazy i widoki znad Morza Północnego.

Wymiary: 60 x 80 cm, z ramą: 78 x 99 cm. Stan zachowania: bardzo dobry. Praca oprawiona w złotą ramę z bogato zdobionymi narożnikami.

Gwarantujemy autentyczność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do zakupu (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie.

Istnieje możliwość dołączenia dodatkowej, zewnętrznej ekspertyzy - rzeczoznawcy, biegłego w zakresie wyceny dzieł sztuki (usługa dodatkowo płatna, dostępna na innej naszej aukcji).

Gorąco zachęcamy do odwiedzin i odbioru wylicytowanych obiektów w naszej siedzibie przy Rynku Głównym 7 w Krakowie (pełne dane kontaktowe w zakładce "O sprzedającym" znajdującej się u dołu aukcji).

 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2018 BESTBIT