Zaloguj

Krystyna HABURA (1928-1994) Wulkan KoneserKrakow

Data sprzedaży:2018-10-09
Numer aukcji:7586280107
Cena wywoławcza:99 zł
Cena sprzedaży: 565 zł

Krystyna Habura-Dymek (1928 -1994)

"Wulkan"

Autentyczny obraz polskiej malarki i rzeźbiarki - Krystyny Habury-Dymek, przedstawiający wulkan. W poziomej kompozycji artystka ujęła w szaro-czerwonej kolorystyce abstrakcyjny pejzaż. Całość charakteryzuje się niezwykłą dynamiką i ekspresją.

Prezentowana praca charakteryzuje się typowym dla artystki stylem - w nowoczesnej kompozycji Krystyna Habura łączy sztukę abstrakcyjną z figuratywną.

Technika: olej na płycie malarskiej. Praca sygnowana i datowana w na odwrocie: "HABURA 1991" (sygnatura oryginalna, autorska).

Krystyna Habura-Dymek (1928 -1994) polska malarka i rzeźbiarka urodzona w Warszawie. W 1962 roku ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Uczestniczyła w wielu wystawach w kraju i za granicą m.in. w Krakowie, Warszawie, Wiedniu, Mediolanie, Londynie, Chicago, Toronto. Otrzymała pierwszą nagrodę na Wystawie Międzynarodowej w Nowym Jorku w 1972 roku. Jej malarstwo charakteryzuje niezwykła ekspresja, żywa kolorystyka i łączenie abstrakcji ze sztuką figuratywną. Największe zainteresowanie wykazywała tematyką portretową malując wizerunki znanych postaci m.in. Tadeusza Kantora i Czesława Niemena. Z powodu zawału, który przeszła w 1990 roku, doznała niedowładu kończyn i "kreatywnej afazji", które znacznie utrudniły jej twórczość w ostatnich latach życia.

Wymiary: 24 x 34 cm. Stan zachowania: bardzo dobry. Praca oprawiona w nowoczesną, "pudełkową" ramę w kolorze czarnym.

Gwarantujemy autentyczność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do zakupu (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie.

Istnieje możliwość dołączenia dodatkowej, zewnętrznej ekspertyzy - rzeczoznawcy, biegłego w zakresie wyceny dzieł sztuki (usługa dodatkowo płatna, dostępna na innej naszej aukcji).

Gorąco zachęcamy do odwiedzin i odbioru wylicytowanych obiektów w naszej siedzibie przy Rynku Głównym 7 w Krakowie (pełne dane kontaktowe w zakładce "O sprzedającym" znajdującej się u dołu aukcji).

 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2018 BESTBIT