Zaloguj

'Nemoralia - święto Diany' XIX wiek KoneserKrakow

Data sprzedaży:2018-10-07
Numer aukcji:7586569585
Cena wywoławcza:99 zł
Cena sprzedaży: 1814 zł

Artysta Nierozpoznany (1. poł. XIX w.)

"Nemoralia - święto Diany"

olej na płótnie, 80 x 110 cm

Autentyczny obraz nierozpoznanego, dziewiętnastowiecznego malarza, przedstawiający scenę nemoraliów, czyli święta bogini Diany. W poziomej kompozycji artysta ukazał wielowątkową, antyczną scenę rozgrywającą się na polanie w okolicach jeziora Nemi we Włoszech. W centralnej części widoczna jest grupa nagich, roztańczonych postaci. Po prawej i lewej stronie mniejsze grupki i pary skrywają się w cieniu drzew - wśród nich piękne, nagie nimfy i satyrowie. Na pierwszym planie złożone są dary dla bogini. Na wzgórzu po lewej stronie kompozycji góruje założona na planie koła świątynia kolumnowa - sanktuarium Diany. Po prawej stronie rozciąga się rozległy pejzaż włoski.

Kult bogini Diany związany jest z jeziorem Nemi w Górach Albańskich we Włoszech - to nad nim stała świątynia, w której czczono boginię. Nemoralia były obchodzone w połowie sierpnia - grupa świętujących odbywała procesję z pochodniami wokół jeziora i składano dary dla Diany.

Technika: olej na płótnie dublowanym.

Wymiary: 80 x 110 cm, z ramą: 89 x 119 cm. Stan zachowania: bardzo dobry (praca po profesjonalnej konserwacji - płótno dublowane). Praca oprawiona w czarną ramę ze złotą wewnętrzną krawędzią.

Gwarantujemy autentyczność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do zakupu (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie.

Istnieje możliwość dołączenia dodatkowej, zewnętrznej ekspertyzy - rzeczoznawcy, biegłego w zakresie wyceny dzieł sztuki (usługa dodatkowo płatna, dostępna na innej naszej aukcji).

Gorąco zachęcamy do odwiedzin i odbioru wylicytowanych obiektów w naszej siedzibie przy Rynku Głównym 7 w Krakowie (pełne dane kontaktowe w zakładce "O sprzedającym" znajdującej się u dołu aukcji).

 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2018 BESTBIT